Komentari 5

Hrvatice pala protiv Brazila, s Angolom za sedmo mjesto...

1

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u borbi za peto mjesto na SP u Brazilu od domaćina 32-31. Izabranicama Vladimira Canjuge ostala je borba za 7. mjesto

Hrvatske rukometašice nisu uspjele napraviti najbolji rezultat na Svjetskim prvenstvima. Izabranice Vladimira Canjuge izgubile su od domaćina Brazilki 32-31 u borbi za peto mjesto.

Nakon što su izborile plasman na kvalifikacijski turnir za Olimpijske Igre u Londonu, Hrvatice su pale u četvrtfinalu od europskih prvakinja u srijedu, a protiv Brazilki očito je ponestalo snage upisavši minimalan poraz.

- Što reći nakon ovakve utakmice. Pristup nije bio pravi i čvrst. Nevjerojatno je da u 35. minuti mi vodimo pet razlike, umjesto da nam samopouzdanje raste mi dajemo lopte u njima u ruke. Promašujemo zicere, sve igračice, promašujemo penale. U obrani nije više bilo gustoće, pobjegli smo čak na tri razlike. Mogli smo imati i nerješeno. Trebalo je napraviti samo dva, tri faula - rekao je razočarani izbornik Canjuga nakon utakmice.

Konačni rasplet nije se mogao naslutiti nakon prvog poluvremena u kojoj su naše rukometašice dominirale i na odmor otišle s 15-14. No, u nastavku u nevjerojatnoj  završnici tešku pobjedu izborile su Brazilke pred domaćim navijačima u Sao Paulu.

- Imali smo zadnji napad za nerješeno. Potrošili smo loptu i izgubili šansu za produžetke - dodao je izbornik.

U našoj momčadi najbolja je bila Penezić s 10 golova, Zebić je postigla 5, a Tatari 4 gola.

Hrvatskoj slijedi borba za sedmo mjesto protiv Angole koja uvjerljivo izgubila od Rusije 41-31. Porazom od Brazila Hrvatska je šanse za domaćinstvom kvalifikacijskom olimpijskog turnira svela na minimum.

- Ne razmišljam više o kvalifikacijskom turniru. Trebam ih vratiti u glavama na prvenstvu koje je dosad bilo uspješno. Niti ne želim razmišljati o porazu od Angole.

Hrvatska - Brazil 31-32