Komentari 2

Hrvatska B u finalu turnira u Kini: Uvjerljivi i protiv Egipta

1

"Rezerve" hrvatske reprezentacije odlično su odradile fazu po skupinama Kupa Borislava Stankovića pobijedivši i u trećoj utakmici. Protiv Egipta smo slavili 28 poena razlike, 92-64

Hrvatska košarkaška B reprezentacija izborila je finale Kupa Borislava Stankovića nakon što je u petak u susretu 3. kola pobijedila Egipat sa 92-64 (49-27).

Sjajno raspoložena Hrvatska već je nakon tri minute vodila sa 13-3, a do poluvremena je prednost narasla na 22 poena (49-27). Josip Bilinovac je briljirao u prvom poluvremenu i ubacio je 21 od svoja 23 koša.

U trećoj dionici Hrvatska je nastavila svoju dominaciju, a u 26. minuti imala je 34 koša prednosti (65-31) i rutinski je upisala uvjerljivu pobjedu protiv Egipta, treću na turniru u Shenzhenu.

Izborili smo finale! 💪💪💪 Pobjedom protiv Egipta 92:64, Hrvatska je ušla u finale Kupa Borislava Stankovića ️🏀 ➡️Pročitajte više: https://goo.gl/gqUXku #CROteam #bravodečki

Posted by Hrvatski košarkaški savez on 21. srpnja 2017

Uz Bilinovca, koji je zabio 23 koša, u našim redovima istaknuli su se i Luka Božić sa 19, Antonio Vranković i Domagoj Bošnjak ubacili su po 11, a Ivan Buva i Jakov Mustapić po 10 poena.

- U tri utakmice smo napravili više negoli je itko očekivao, a današnji susret pokazao je kakav pristup treba biti kada imate protivnika ovakvog profila. Od prve sekunde kvalitetna i agresivna obrana tako da je samo bilo pitanje kolika će razlika biti na kraju. Zadovoljan sam sa svime što sam vidio i uspio sam odmoriti trojicu igrača (Buva, Mavra, Zubčić) koji su najviše povukli u prve dvije utakmice - izjavio je hrvatski izbornik Aleksandar Petrović.

Finale je na rasporedu u nedjelju, a protivnik hrvatskim košarkašima bit će Njemačka koja je pobijedila Kinu 76-73.