Hrvatska poražena u finalu, Danci prvaci svijeta

1

Danska je u finalu pobijedila 27-26 i osvojila zlatnu medalju, dok je Hrvatska došla do još jednog velikog rezultata na velikim natjecanjima

Hrvatska juniorska rukometna reprezentacija osvojila je srebro na SP u Bahreinu. U finalu su igrači Slavka Goluže poraženi od Danske s naizgled neizvjesnih 27-26. No Danci do zlata nisu došli toliko teško kao što rezultat govori, budući da su pet i pol minuta prije kraja vodili 27-19. Hrvatska se držala tri četvrtine utakmice, no dramatičan pad u posljednjih petnaestak minuta odveo je Dance do sigurne pobjede. Utakmica je otvorena golom Tojčića, a tijekom prvih trideset minuta uglavnom su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. Danska je triput imala dva razlike, Hrvatska nikad više od jedan, a na odmor su momčadi otišle 'na nuli' - 13-13. Na otvaranju nastavka Hrvatska je izgledala sjajno, povela 15-13 i 16-14, ali tada su Golužini momci stali. S tri uzastopna gola Danci su poveli, a posljednje poravnanje na utakmici bilo je 18-18 u 41. minuti. Tada je uslijedio danski 'uragan'. U idućih trinaest minuta napravili su novi svjetski prvaci seriju 9-1 i otišli na nedostižnih osam razlike. Do kraja su Hrvati napravili 7-0, pri čemu je četiri gola zabio Hrvoje Tojčić, no bilo je kasno. Ovom pobjedom Danci su Hrvatskoj uzvratili za poraz u finalu lanjskog Europskog prvenstva, što jasno govori kako su u ovoj generaciji ove dvije države dominantne. Mi imamo Domagoj Duvnjak, nominalno najboljeg mladog igrača na svijetu, no Duvnjak je u finalu ostao bez gola. Tojčić i Štrlek zabili su po 7.