Komentari 96

Goluža: Čestitam dečkima jer je i peto mjesto veliki uspjeh

11

Bila je ovo utakmica za gubljenje živaca. Hrvatska je nevjerojatno oscilirala u igri, od prednosti pet golova sredinom prvog dijela, do tijesne pobjede od samo gola razlike

U dramatičnoj utakmici Hrvatska je u Malmöu pobijedila Island 34-33 i osvojila peto mjesto na SP-u u Švedskoj.

- Želim čestitati dečkima na želji i volji koju su pokazali. Peto mjesto je veliki uspjeh - kazao je izbornik Goluža.

Od plus pet u 20. minuti do potpunog raspada sistema u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena. Hrvati su postigli samo jedan gol. Kako to objasniti?

- Da, imali smo oscilacije, ali one su normalne. Nismo trebali žuriti, neke akcije su nam se obile o glavu. Trebali smo biti strpljiviji - dodao izbornik.

Goluži je to bilo prvo veliko natjecanje, a smatra da ga je zajedno s igračima dobro odradio.

- Moramo biti svjesni toga da smo ostali u vrhu svjetskog rukometa. Bilo je povreda, ja sam bio novi izbornik. Moramo biti zadovoljni.

Ipak nije mogao ne izreći neke kritike.

- Da smo imali ovakav suport golmana od početka, borili bismo se za medalju - kazao je.

Najavio je i neke izmjene u reprezentaciji.

- Potrebno nam je svježe krvi, malo osvježenja. Imali smo premalo priprema, sada ćemo imati malo dulji period za analiziranje - kaže Goluža.

Blaženko Lacković jako je malo ulazio u igru.

- Lackoviću je upaljno rame, danas je dao je doprinos, kao ustalom i svi drugi. Imali smo htijenje i želju i ustrajali smo do kraja - zaključio je Goluža.

O današnjoj utakmici u kojoj su u drugom poluvremenu Islanđani održavali prednost od dva-tri gola razlike, Drago Vuković kazao je da igra Hrvatske ne može bez drame. Upravo je on Hrvatsku doveo do ponovnog egala.

- Vjerovali smo u sebe, znali smo da smo bolji, sve je dobro ispalo na kraju - kazao je.

- Gotovo svi su očekivali medalju, ali nismo bili pravi. Nismo bili loši, a možda nam je trebalo malo sreće. Pogledat ćemo utakmice, i vidjet gdje smo mogli bolje - kazao je Drago Vuković.

Najbolji strijelac za Hrvatsku bio je Denis Buntić s devet golova, Zrnić ih je upisao 7, a Duvnjak šest.

U borbi za sedmo mjesto Mađari su bili bolji od Poljske 31-28.

LIVE

DRUGO POLUVRIJEME

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je peto mjesto na SP-u u Švedskoj pobijedivši Island 34-33

Samo je sreća pomogla Hrvatskoj da vijeme istekne i rezultat na semoforu ostane koji je. Obrana je odradila svoje. Hrvatska je opasno živjela u dramatičnoj završnici, ali na kraju je pobijedila

Ali! Zadnja je minuta, a hrvatski reprezentativci umjesto da čuvaju prednost, idu u realizaciju. Kažnjavaju to Islanđani i s dvije kontre dolaze na samo gol zaostatka

Junak utakmice mogao bi postati Pešić jer je odradio dvije fenomenalne obrane

Buntiću se otvara prostor na poziciji desnog krila, a on se vinuo, ali je islandskom golmanu 'utpao' frkicu

Nevjerojatno. Islanđani su četiri minute prije kraja došli na samo dva razlike, a samo tri minute prije Hrvati su imali sigurnu pobjedu u rukama i šest golova prednosti

U kratkom vremenu Zrnić i Duvnjak vode Hrvatsku na čak šest razlike. Prije 25 minuta nepojmljivo. S druge strane siguran je Sigurdsson

Utakmica puna preokreta. Čak 11 golova Hrvatske u 15 minuta nastavka. I Duvnjak se probudio i zabio svoj peti gol, a povukao je i Kopljara koji nas diže na plus 5.

Opet je precizan Vuković za dva gola prednosti. Sada je Islandu pala koncentracija. Nakon nekoliko neuspješnih napada, kažnjava ih Buntić svojim osmim golom

Drago Vuković nezaustavljiv je s ovim vanjskim šutevima. Donosi prednost od gola razlike. Hrvatska je ope ulovila ritam

Vuković nas diže na samo gol zaostatka. I stvar spašava Marić i svojim prvim golom na prvenstvu donosi izjednačenje

Buntić je precizan. Duvnjak zabija dva u nizu, prvi je bio iz kontre

Island kao da ima više sreće. Lopta se odbija od stative, a Peterson ju kupi i zabija u padu

Vuković je još jedno precizan. Ušao je Lacković, a nakon njegovog dodavanja Zrnić je srušen u skok-šutu. Sedmerac realizira Zrnić

Najveću islandsku prednost na utakmici donosi im Sigurdsson s dva gola u nizu. Islanđani se razigravaju, proradila im je brza tranzicija i protunapadi

Drago Vuković dignuo se s devet metara i zabio svoj četvrti gol.

Duvnjak u protunapadu smanjuje na jedan razlike. Steffanson je opet precizan.

Iako su Islanđani imali prvi napad u drugom dijelu nisu ga uspjeli realizirati, jer se na golu nalazio Pešić. Sanas solidno brani

PRVO POLUVRIJEME

Bilo je pet golova prednosti u 20. minuti (13-8), a 'kauboji' su u 10. minuta zabili samo jedan. Potpuna dekoncentracija i loša igra i u napadu i u obrani rezultirali su gubitkom prvog dijela (14-16)

Prvo je Sigurdsson donio izjednačenje, a Gudjonsson zabio iz sedmerca. Potom je samo 10 sekundi do kraja prvog dijela Atlason oduzeo loptu i zabio za dva gola razlike. Nevjerojatno!

Islanđani zatežu u napadu, a Vori je u obrani dobio udarac u mišić. Čini se da je nakon kratkog predaha u redu. Drugi pokušaj Islanda u napadu završio je suđenjem sedmerca. Ulazi Alilović, ali ne uspjeva obraniti. Samo je jedan gol prednosti

Vuković nakon dugo vremena zabija za Hrvatsku s devet metara

Seriju od 4-0 rade Islanđani. Posljednji je zabio Gudjonsson iz sedmerca.

Stefansson zabija iz sedmerca, Petersson iz kontre, pa još Sigurdsson. Sada je samo dva razlike, a Hrvati opet nisu dobro odigrali s igračem više. Potrebna je veća koncentracija

Vori zabija prvi, a odmah nakon toga iz gotovo nemoguće pozicije na crti, uz to i ometen, na proigravanje Štrleka i drugi gol

Hrvati, iako bez obrana golmana, čini se kako sigurno održavaju rezultatsku razliku. Veseli što su Buntić i Zrnić raspoloženi

Sada na krilima Vedrana Zrnića Hrvatska je opet na + 3, a Duvnjak mu se pridružio i 'potjerao' rezultat na 4 razlike

Islanđani sada zabijaju dva gola i to s igračem više. Smanjuju na dva, pa na jedan razlike.

I opet je precizan Buntić. Zrnić zabija za tri razlike.

Bliži se 10. minuta. Još jednom je precizan Gudjonsson iz sedmerca.

Gudjonsson opet donosi prednost. S naše strane precizan je Vuković, a odmah nakon toga Zrnić nakon izborenog sedmerca zbog prekršaja na baliću zabija za prvo vodstvo Hrvatske u 7. minuti (4-3).

Golman Islanda već ima dvije obrane, ali napokon Buntić pogađa za ponovno izjednačenje.

Evo i našeg prvog gola. Štrlek je s krila zabio za 1-1. Ali Sigurdsson uzvraća u sljedećem napadu.

Počela je utakmica u Malmöu. Ivan Pešić je na golu. Island je zabio prvi gol, precizan je Petersson.

Hrvatska reprezentacija danas igra posljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu rukometaša u Švedskoj. S Islandom se bore za peto mjesto. Iako to nije ni približno što su očekivali, na pameti im je pobjeda kako bi sa smješkom na licu mogli krenuti kući.