ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
0 komentara

Hrvatskoj prva pobjeda na Europskom prvenstvu

Hrvatska je u utorak pobijedila Portugal 90-68. Najbolji u našoj momčadi bio je Marko Popović sa 14 koševa. U srijedu igramo sa Španjolcima

I. Kralj
0 komentara

Bila je dovoljna samo jedna, treća četvrtina, da hrvatski košarkaši osiguraju visoku pobjedu nad Portugalom, što bi im trebalo biti dovoljno za plasman u drugi krug natjecanja u Madridu. Ponovno smo odigrali prve dvije četvrtine pod ručnom kočnicom, u drugom dijelu je to bilo mnogo bolje. Vidio sam napredak i još vjerujem u prolaz do četvrtfinala - zadovoljno je nakon utakmice govorio izbornik Repeša. Kako i ne bi bio kad su naši košarkaši treću četvrtinu dobili sa 33:14, nakon čega su potpuno probili psihološku blokadu i utakmicu sigurno priveli kraju. Inicijatori preokreta bili su asistent Prkačin i razigrani Ukić, po jednu tricu postigli su Popović i Tomas, a i obrana je napokon počela koliko toliko funkcionirati. Pred kraj utakmice razigrao se i Markota. Nezadovoljan napadačkom igrom Marka Banića protiv Latvije, predsjednik HKS-a Danko Radić obećao mu je 1000 eura za svaki “pogled” prema košu. Teško je reći je li to presudilo ili ne, ali prva tri napada upravo je Banić završio. - Lako ću se dogovoriti s predsjednikom oko isplate - našalio se Banić i dodao kako očekuje bolju igru u nastavku prvenstva. Kako svoju, tako i momčadi. Uoči susreta mladi Barać dobio je visoku temperaturu, a tijekom utakmice Planinić dva šava na laktu. Španjolci su nas na teren ispratili pjesmom. Najprije Colonijom i Severininom "štiklom", a u poluvremenu je zasvirala "mesečina". SASTAVI HRVATSKA: Ukić 12, Kus, Popović 14, Rozić 5, Prkačin 10, Tomas 9, Planinić 5, Stojić 4, Markota 13, Banić 8, Kasun 10, Barać PORTUGAL: Minhava 5, Fernandes 1, Ramos 4, Cunha 13, Jordao 7, Da Silva, Gomes 17, Coehlo 1, Simao, Evora 4, Miranda 4, Santos 12