ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
0 komentara

Irak prvi put u povijesti postao azijski prvak

Utakmicu je odlučio kapetan Iraka Younis Mahmoud, koji je jedini gol na utakmici postigao u 71. minuti i donio Iraku prvi naslov u povijesti

REUTERS
0 komentara

Pobjedom u finalu nad Saudijskom Arabijom 1-0, nogometaši Iraka postali su novi prvaci Azije. Finale Kupa Azije, koji se igrao u četiri zemlje - Indoneziji, Tajlandu, Maleziji i Vijetnamu - odigrano je u Jakarti, a pogodak vrijedan prvog naslova u povijesti iračkog nogometa postigao je Younis Mahmoud. Kapetan Iraka zabio je u 71. minuti. Do finala, Iračani su prošli Australiju, Tajland, Oman, Vijetnam i Južnu Koreju, a u završnom susretu potpuno su nadigrali favorizirane Saudijce. Da je Saudijska Arabija postala prvak, bio bi joj to rekordni četvrti naslov prvaka Azije.