Komentari 32

Istra srušila Osijek, Zebec je poništio dva gola nakon VAR-a

4

Istra je pobijedila Osijek 1-0 na Aldo Drosini golom Ivana Delića. Sudac Mario Zebec je na asistenciju VAR-a poništio golove Lončaru i Ndockytu zbog zaleđa. Osim Delića, junak Istre bio je Duka koji je obranio sve

Nogometaši Istre napravili su veliki podvig i pobijedili Osijek 1-0 na Aldo Drosini. Junak utakmice bio je posuđeni igrač Hajduka Ivan Delić (21) koji je zabio u drugoj minuti nakon katastrofalne pogreške Lončara.

Osječani su jurnuli u napad, ali nisu mogli protiv VAR-a i raspoloženog Tomislava Duke (27) koji je obranio nekoliko zicera.

Osijek je poravnao u 21. golom Kongoanca Ndockyta, ali gol je poništen na intervenciju VAR-a. . Zebec je otišao pogledati situaciju i sam se uvjeriti da je bilo zaleđe.

NK Istra 1961 - Osijek S.D.D.

Sudac Zebec poništio je i gol Lončara u 45. minuti, ponovno na asistenciju VAR-a zbog zaleđa. U nastavku susreta trener Osijeka Ivica Kulešević ubacio je Grezdu, Špoljarića i Mancea, ali do gola "bijelo-plavi" jednostavno nisu mogli doći.

U 56. minuti Ndockty je sam ispred Duke, ali vratar Istre je njegov šut iz blizine obranio. Svi napadi Osječana dokraja razbijali su se o čvrstu obranu Puljana, koji su došli do četvrte pobjede u prvenstvu, a Osijek i treću utakmicu zaredom ne uspijeva postići gol.

Ovim porazom ostali su prikovani na peto mjesto jer imaju 38 bodova, a Lokomotiva i Rijeka su jučerašnjim pobjedama došle na 43 odnosno 44 boda. Ozbiljno su Slavoncima ugrožene i europske ambicije jer peto mjesto na kraju sezone ne jamči prvo pretkolo Europske lige jer je u Kupu još Slaven Belupo. Ako "farmaceuti" osvoje Kup idu u pretkola Europske lige, a Osijek bi mogao izvisiti.