Italija: Minimalne pobjede Fiorentine, Milana i Rome

1

Golom Pazzinija u 77. minuti utakmice Fiorentina je odgodila približavanje Milana na samo dva boda kad je u pitanju borba za četvrto mjesto

Oba su kluba u subotnjim dvovojima 30. kola talijanske nogometne lige slavili minimalne (1-0) pobjede. Firentinci su na svom Artemio Franchiju svladali rimski Lazio, dok je Milan trijumfirao na Olimpijskom stadionu u Torinu protiv istoimene domaće momčadi. Gol odluke zabio je Alexandre Pato u 21. minuti drugog dijela utakmice. To je već sedmi gol brazilskog 18-godišnjaka u 13 utakmica koje je igrao u Seriji A. Priključio se tek u siječnju. Mladi Brazilac svojim golovima ovog proljeća zapravo jedini još uvijek drži Milan u igri za četvrtu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Dario Šimić i ovaj je dvoboj odgledao s klupe za pričuvne igrače, dok Saša Bjelanović nije bio u kadru domaće momčadi.
 Roma je pobijedila treći put u posljednja četiri kola svladavši na rimskom Olimpicu Empoli 2-1. Odlučujući gol, onaj Panuccija u 63. minuti, Rimljani su zabili s igračem manje, obzirom da je u 55. isključen reprezentativac Perotta. Oba su gola djelo braniča. Uz Panuccija, zabio je i lijevi bek Tonetto.
Genoa je u derbiju sredine terena na Siciliji pobijedila Palermo 3-2. Među istaknutijim je igračima gostiju bio i hrvatski veznjak Ivan Jurić, koji je uz mnoštvo pretrčanih metara upisao i jednu asistenciju. Argentinac Figueroa, nekadašnji igrač Villarreala, zabio je gol i jednom asistirao za goste, dok je oba gola za Palermo zabio Brazilac Amauri. Trenutačno je na brojki od 11 golova.
Igor Budan odigrao je 67 minuta u Parminu gostujućem porazu kod Siene (2-0). Tada ga je zamijenio Bernardo Corradi. Sastav Hectora Cupera pao je u samoj završnici. Sienin napadač Maccarone zabio je golove u 87. i četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Od ukupno 16 golova u devet dnevnih utakmica četiri su pala u sudačkim nadoknadama, a jedan u 87. minuti.
Rezultati:
Fiorentina – Lazio 1-0 (Pazzini 77) Torino – Milan 0-1 (Pato 66) Roma – Empoli 2-1 (Tonetto 36, Panucci 63 / Giovinco 50) Atalanta – Catania 0-0 Palermo – Genoa 2-3 (Amauri 24-11m, 90+3 / Figueroa 29, Milanetto 50, Konko 61) Reggina – Napoli 1-1 (Brienza 90+2 / Sosa 76) Sampdoria – Cagliari 1-1 (Franceschini 90+1 / Foggia 41) Siena – Parma 2-0 (Maccarone 87-11m, 90+4) Udinese – Livorno 2-0 (Quagliarella 19, Di Natale 47)