Komentari 32

Ivan Perišić asistirao i zabio za Bayern, golčina Josipa Brekala

3

Niko Kovač zadovoljno trlja ruke! Ivan Perišić je u drugoj utakmici za minhenski Bayern asistirao i zabio gol u 6-1 pobjedi protiv Mainza. Drugi naš predstavnik u Bundesligi, Josip Brekalo, zabio je golčinu za 'vukove'

Münchenski Bayern u trećem kolu Bundeslige pobijedio je Mainz 6-1, a Ivan Perišić zabio je gol za i asistirao za Bayern. U istom terminu igrali su Wolfsburg i Paderborn. Utakmica je završila 1-1, a maestralni je gol za 'vukove' zabio Josip Brekalo.

Veliku ulogu u vodstvu odigrao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji  je u ovom prijelaznom roku došao na posudbu s mogućnošću otkupa u bavarskog prvoligaša.

Bundesliga - Bayern Munich v 1.FSV Mainz 05

U 36. minuti je Perišić asistirao Benjaminu Pavardu da vrati Bayern u izjednačenje nakon primljenog gola već u 6. minuti susreta. Nakon njega je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela prednost domaćina povećao David Alaba za miren odlazak u svlačionice.

Četvrt sata nakon povratka iz svlačionica, Pavard je Ivanu vratio uslugu. Naime, upravo je na njegov asist Ivan glavom zabio svoj prvi gol za momčad pod vodstvom trenera Nike Kovača, a deset minuta nakon toga, Kovač je odlučio pozvati ga na klupu da se odmori, a umjesto njega ušao je Alphonso Davies. Do kraja utakmice još su zabijali Koman, Lewandowski i Davies.

Wolfsburg je na domaćem terenu remizirao s novim prvoligašem Paderbornom (1-1). Gol za 'vukove' zabio je naš Josip Brekalo u 56. minuti utakmice. I to kakav gol. Natrčao je na dobro ostavljenu loptu i potegnuo s ruba šesnaesterca i maestalno pogodio.