Komentari 19

Ivičin uspjeh u Chamonixu: Kostelić opet na postolju!

1

Bolji od našeg skijaša bio je samo Amerikanac Bode Miller. U njemačkom Ofterschwangu u ženskom slalomu Jelušić je bila 28., a Fleiss 22.

Nakon osmog mjesta u subotu u spustu Ivica je samo nastavio sjajne rezultate. Bio je superioran u spustu, napravio je sjajan rezultat i pokazao je da sve ovo što se događa oko njega posljednjih dana nije slučajno, izjavio je Vedran Pavlek, direktor naše skijaške reprezentacije, nakon što je Ivica Kostelić osvojio drugo mjesto u superkombinaciji u Chamonixu.
Amerikanac Bode Miller pobijedio je (2:34.58) zahvaljujući izvrsnom spustu. Ivica je nakon spusta bio osmi, ali je odličnom slalomskom vožnjom bio nadomak pobjedi. Na kraju je osvojio drugo mjesto zaostavši za Millerom 0,45 sekundi.
- Nije slučajno da Ivica sad ovako sjajno skija. Dobro je trenirao i jednostavno je 'pustio skije’. Ovo je odlična najava za sljedeće utrke. Posebice za vrhunac sezone, utrku na Sljemenu - izjavio je presretni Pavlek, direktor reprezentacije. Natko Zrnčić Dim osvojio je 13. mjesto u Chamonixu. Ivici je ovo drugo postolje u posljednjih tjedan dana. U Kitzbühelu je osvojio treće mjesto u kombinaciji.
Marlies Schild pobjednica je slaloma u njemačkom Ofterschwangu (1:40.85). Samoborka Nika Fleiss uz zaostatak od 3,53 sekunde osvojila je 22. mjesto, a Ana Jelušić bila je još skromnija - osvojila je 28. mjesto. Za zaostatak od 15,74 sekunde kriva je pogreška u drugoj vožnji, zbog koje je umalo izletjela sa staze. Nakon prve vožnje Riječanka je sa zaostatkom od 1,16 sekundi bila izvrsna - šesta.