Komentari 5

James Blake prekinuo Federerov olimpijski san

1

Roger Federer neće postati olimpijski pobjednik. U četvrtfinalu olimpijskog turnira ga je pobijedio Amerikanac James Blake u dva seta

Kiša je u četvrtak dugo vremena držala tenisače i tenisačice u svlačionici, ali je ipak dopustila održavanje mečeva. Prvi su na teren izašli još uvijek najbolji na svijetu Roger Federer i James Blake.
Kako je kiksao u Ateni, tako je Federer i u Pekingu zastao prije same završnice. Blake je pobijedio 6-4 7-6 (2) što je bila prva pobjeda Amerikanca u devet mečeva protiv Federera.
Još frapantnije zvuči kako je Federer uz 8-0 u mečevima imao strašnih 21-1 u setovima protiv Blakea. No, vidljivi pad Federera u formi rezultirao je porazom.
Sve je moglo ranije završiti budući je Blake imao set i 3-0 u drugom. Federer se uspio vratiti, no pao je u tie-breaku gdje nije imao nikakve šanse