Komentari 37

Jarni: Bravo za 3 boda i nisam prekritičan. Igra me razočarala

1

Opet je naš najbolji igrač bio Perišić, posebno jer je pridonio obrani, u kojoj sam zadovoljan igrom dva stopera Vidom i Mitrovićem, smatra bivši Vatreni Robert Jarni

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Finsku na gostovanju u Tampereu 1-0. U hladnom gradu smještenom na jugu Finske, inače poznatijem po hokejaškom klubu Tappara, Vatreni su u zadnjih dvadesetak minuta spašavali živu glavu. Moglo je biti i uvjerljivije, primjerice, da je Ivan Perišić zabio kada je pogodio stativu.

No najbitnija su tri boda i nastavak niza nepobjedivosti. Izbornik Ante Čačić nije izgubio utakmicu u 90 minuta otkad je sjeo na izborničko mjesto, a susret s Finskom bio mu je 14. u nizu. Svoje viđenje utakmice dao je i bivši Vatreni Robert Jarni.

- Bravo za rezultat, za tri osvojena boda, ali igra naše reprezentacije me razočarala. Taj gol koji smo postigli, i koji nam je donio pobjedu, na neki način je plod grube pogreške finskog vratara Hradeckog, mogu kazati pravi dar. Ne, nisam prekritičan, ne bih želio da me se krivo shvati, jer kad se pobjedi, onda sve zamjerke padaju u drugi plan. Naši su igrali presporo, nekako u širinu, pa nije bilo pravih prilika.

Jarni smatra kako smo više trebali igrati po bokovima.

- Cilj su ispunili, i to je najvažnije, ali ipak smo morali igrati bolje. Nije bitno što su Finci snagatori, što nemaju veze u konstrukciji igre, što praktično nisu izradili šansu, što su bez kreativnosti; pitanje je zašto i kako smo se mi nekako umrtvili. Ono što zamjeram to je da nismo nastojali igrali po bočnim pozicijama, gubili smo se u nekim dodavanjima bez osvajanja terena - Jarni se nadovezao za Jutarnji list.

Nikome se ništa ne može zamjeriti. Hrvatska je protiv Finske igrala bez nekoliko važnih prvotimaca.

- Ali dobro je, ipak nam je, figurativno rečeno, pola momčadi nedostajalo. Kad bi tako trojicu, četvoricu najvažnijih igrača izgubile i najjače reprezentacije, sigurno bi se itekako osjetilo. Teško je bilo nama pokraj malih ekrana proživljavati posljednje minute, i to ne zato jer bi Finci mogli svojom igrom stvoriti neku mogućnost za šut, već zato jer su to trenuci kad se događa panika, strah od kiksa, pa onda mogućeg izjednačenja. Moramo biti zadovoljni rezultatom, to je jasno. Opet je naš najbolji igrač bio Perišić, posebno jer je pridonio obrani, u kojoj sam zadovoljan igrom dva stopera Vidom i Mitrovićem - zaključio je bivši lijevi bek reprezentacije.