Komentari 10

Johanna Konta prva Britanka u polufinalu nakon 39 godina

1

Britanka je do najboljeg rezultata u Wimbledonu stigla nakon dva sata i 40 minuta i tri neizvjesna seta. Konta, koja je šesta nositeljica, za finale igra protiv Amerikanke Venus Williams

Britanska tenisačica Johanna Konta izborila je plasman u polufinale Wimbledona nakon što je u susretu četvrtfinala pobijedila Rumunjku Simonu Halep 6-7 (2), 7-6 (5), 6-4.

Konta je postala prva britanska tenisačica u polufinalu Wimbledona nakon 39 godina. Posljednja kojoj je to uspjelo bila je Virginia Wade 1978. godine.

Britanka je do najboljeg rezultata u Wimbledonu stigla nakon dva sata i 40 minuta i tri neizvjesna seta. U prvom je imala 'break' zaostatka, ali je u završnici seta uspjela vratiti izgubljeni servis i odvesti set u trinaestu igru koja je pripala Rumunjki.

Konta, koja je šesta nositeljica u Wimbledonu, vratila se u meč nakon izgubljenog prvog seta u tie-breaku, a sve je iz svečane lože All England Cluba gledala upravo Virginia Wade.

- U tenisu se stvari brzo mijenjaju. Ostala sam pri svom stilu igre i uspjela sam okrenuti meč - rekla je Konta, koja je samo dvije pobjede od povijesnog trijumfa Virginije Wade 1977. godine.

U drugom setu odluka je ponovo pala u trinaestoj igri, koja je ovoga puta pripala Britanki. U trećem, odlučujućem setu odluka je pala u petom gemu u kojem je Konta načinila break i potom prednost sačuvala do kraja.

Konta će u polufinalu igrati protiv Amerikanke Venus Williams.

- Ona je prava šampionka,a meni je čast što ću uopće dijeliti teren s njom - rekla je Konta.