Komentari 17

Još ima nade za Rudeš: S tri gola srušili 'diva iz predgrađa'

Još ima nade za Rudeš: S tri gola srušili  'diva iz predgrađa'
7

Izabranici Tomislava Ivkovića nastavljaju u 'nemogućoj misiji'. Još su matematički u mogućnosti osigurati kvalifikacije za 1. HNL u zadnja tri kola jer su u Zaprešiću bili bolji od Intera s 3-0

Mnogi su mislili kako će Rudeš nakon ovog kola i službeno biti 'otpisan', ali Zagrepčani nastavljaju s lovom na ostanak u 1. HNL. Iznenadili su Toplakov Inter u Zaprešiću i pobijedili s obzirom na tijek utakmice i rutinskih 3-0. Golove su za Rudeš dali Pejović, Štrkalj iz penala i Tatomirović u vlastitu mrežu.

Zagreb: NK Inter Zaprešić i NK Rudeš u 33. kolu Prve HNL

Tvrda se utakmica igrala po hladnom vremenu i na vlažnom terenu u Zaprešiću, i čekao se gol koji će pokrenuti obje ekipe. Gostima je igrala samo pobjeda u lovu na ostanak u prvoj ligi, a to je zabio Pejović u 36. minuti. Bio je to šok za domaćine koji su osam minuta nakon toga opet na 'hladnom tuširanju'.

Neoprezno je stoper domaćih startao na Mrkonjića, a sudac Križarić dosudio je penal kojeg je zabio Štrkalj te se s 2-0 Rudeša otišlo na odmor. Na otvaranju drugog poluvremena Toplak je ubacio napadača Tsoneva, ali nisu uspjeli njegovi Puleni ugurati loptu u mrežu Ivana Banića.

točku na i stavio je Interov Ivan Tatomirović u 85. minuti kad je poslao loptu u mrežu Ivana Kelave i tako postavio konačnih 3-0 za Rudeš. Oni u posljednja tri kola moraju pobijediti Hajduk i Slaven Belupo kod kuće te u zadnjem kolu Istru u gostima da bi osigurali kvalifikacije za ostanak u ligi, dok Istra  u posljednje četiri utakmice za taj ishod ne smije osvojiti više od boda.

Puljane još prije utakmice s Rudešom u posljednjem kolu čekaju Gorica i Hajduk u gostima te susret protiv Intera kod kuće.