Komentari 7

Još jedna, Duje: Ajduković izborio treće kolo kvalifikacija!

Još jedna pobjeda treba Duji Ajdukoviću za prolazak u glavni turnir Wimbledona, ujedno i Grand Slam debi. Za to će igrati protiv Švicarca Alexandera Ritscharda

Hrvatski tenisač, 21-godišnji Duje Ajduković stigao je nadomak svog prvog plasmana u glavni ždrijeb nekog "grand slam" turnira plasiravši se u posljednje, 3. kolo kvalifikacija Wimbledona.

Ajduković je u susretu 2. kola kvalifikacija svladao Argentinca Santiaga Radrigueza Tavernu sa 6-3, 62 za samo sat i sedam minuta igre.

Ruska tenisačica igrat će na Wimbledonu. Ne mogu joj ništa
Pobjeda karijere za Ajdukovića: Srušio nekad šestog na svijetu!

Mladi je Splićanin odlično otvorio dvoboj, poveo 3-0 i imao priliku za 4-0, samo da bi se Argentinac primaknuo na 4-3. No, Ajduković je odmah po izgubljenom servisu napravio još jedan "break" koji mu je osigurao prvi set.

Početkom drugog seta Ajduković je još jednom oduzeo servis suparniku, koji je kod rezultata 3-2 zatražio i liječničku pomoć, ali se nije oporavio. Ajduković je osvojio sva tri gema u nastavku.

Za prolazak u glavni ždrijeb Ajduković će igrati protiv Švicarca Alexandera Ritscharda.

Kasnije u srijedu će svoj susret 2. kola kvalifikacija u ženskoj konkurenciji imati Jana Fett kojoj će suparnica biti Gruzijka Mariam Bolkvadze.