Komentari 75

Dinamo se jedva provukao u Zaprešiću, Ćuže zabio prvijenac

4

Dinamo nije pokazao svoje najbolje izdanje protiv momčadi s dna tablice. Ipak, nakon rada i truda Mislava Oršića kroz cijeli susret, pola sata pred kraj 'modri' su stigli do svog jedinog gola, a strijelac je bio Ćuže za 1-0

U susretu 32. kola Prve HNL Dinamo je očekivano osvojio tri boda u Zaprešiću porazivši 'fenjeraša' Inter sa 1-0.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo slavio u Zaprešiću

Dinamo pobijedio u Zaprešiću 00:49

Međutim, "modri" su pružili još jednu blijedu partiju, a pitanje pobjednika razriješio je gol Maria Ćužea u 61. minuti kojem je to bio debitantski pogodak za prvu momčad Dinama.

Nakon slabih pola sata bez previše uzbuđenja, prvu priliku imao je Dinamo u 35. minuti. Oršić se sjurio prema golu i zabio, ali je suđeno zaleđe.

Samo tri minute kasnije domaćin je imao veliku priliku, no Zagorac je odlično reagirao ispred Mamuta.

'Modri 'ovakvu sušu nisu imali od 2014., a po bodovima nakon stanke bili bi čak i iza Hajduka
U 32. kolu HT Prve lige sastali se Inter Zaprešić i Dinamo

Dinamo je poveo u 61. minuti golom Marija Ćužea na asistenciju Mislava Oršića. Deset minuta kasnije Gojak je umalo zabio za 2-0, no pogodio je okvir gola.

Bila je to prva Dinamova pobjeda nakon dva remija bez golova, dok je Inter upisao već 11. uzastopni poraz.

Kakva ikona: U Interu je šest godina, a dobio je više crvenih kartona nego odigrao minuta
Prva HNL 18:55 , Stadion ŠRC Zaprešić
Inter
0 : 1
Dinamo
Ćuže 61'
90' + 4'

Kraj u Zaprešiću! Dinamo je jedva došao do jednoga gola koji mu je donio tri boda protiv posljednje momčadi prvenstva. Jovićević vjerojatno neće biti presretan ovom izvedbom svoje momčadi, ali bit će sigurno Mario Ćuže koji je zabio svoj prvijenac za zagrebačku momčad.

83'

Kakav protunapad Dinama! Ćuže je ubacio s desne strane Oršiću koji je raspalio projektil, ali je on otišao preko grede, ali je Hadžikić dirao loptu pa su Modri opet imali ubačaj iz kuta. Ipak, i ovoga puta je za pokušaj gostiju bio spreman golman domaće momčadi.

81'

Dinamo se probudio, ali od drugoga gola ničega. Ne daju se niti domaćini, pokušavaju probiti Dinamov blok, ali je on prečvrst za njih. Još je manje od 10 minuta do kraja susreta.

71'

Opaa! Sjajan pokušaj Dinama, točnije, Gojaka! Bosanskohercegovački nogometaš se usudio opucati s 20-ak metara udaljenosti i bilo je jako blizu, ali je stativa spasila domaćina. Ostaje 1-0 u Zaprešiću.

61'

GOL! Napokon smo vidjeli dobru akciju na utakmici i ona je odmah rezultirala golom. Dinamo vodi 1-0 nakon sjajnog prodora Mislava Oršića koji je vidio desno Ćužea. Mladi dinamovac se odlučio dokazati i opucao je na drugu stativu za slavlje gostiju.