Komentari 12

Jurčić debitirao, Dinamo u Osijeku uzeo sva tri boda

8

Golovima Sammira iz penala i Vrdoljaka nakon kornera Dinamo je u Osijeku slavio 2-0. Hajduk je zadržao vodstvo, 'modri' zaostaju dva boda...

U trenerskom debiju Krunoslava Jurčića Dinamo nije izgledao briljantno, ali u Osijeku je uzeo ono po što je došao.
- Prije svega, zadovoljan sam pobjedom - istaknuo je Jurčić i dodao:
- Nisam si umišljao da ćemo već u ovoj utakmici biti onakav Dinamo kakav ćemo sigurno biti u budućnosti. Rekao sam igračima da moramo izvući ovu utakmicu na volju, želju i karakter i to smo i napravili.
Osijek je svoju mrežu uspio sačuvati samo u prvih 13 minuta. A onda je Domagoj Vida pošteno opalio Sammira po nogama i Dinamo je dobio priliku povesti iz penala. Sammir je sam uzeo loptu i smjetio je iza leđa Marina Skendera. Osijek je u finišu prvog dijela pogodio i stativu, snažno je pucao Barišić, ali bila je to i najava kraja napadačkih pokušaja domaćina. U drugom poluvremenu nisu uspjeli ni prići golu Dinama. Iako nisu briljirali, 'modri' su u 72. minuti opet zabili. Mandžukić je nakon kornera pucao glavom, a Skender odbio samo do Ivice Vrdoljaka. Dinamov zadnji vezni iz blizine je loptu poslao u mrežu.
- Ne mogu se oteti dojmu da smo 'prejeftino' izgubili ovu utakmicu, jer primili smo golove iz penala i iz kornera. Nije bilo puno šansi, ali mi smo imali stativu i mogli smo puno bolje proći - misli trener Osijeka Tomislav Steinbrückner. Njegov Osijek nije nikoga pobijedio posljednjih sedam utakmica, od 11. studenog prošle godine.
- Moram pohvaliti Osijek, dugo nisam vidio momčad u hrvatskoj ligi koja igra ovako agresivno. Iako, zbog toga im pati kombinatorika - ocijenio je Kruno Jurčić pa najavio pomake u igri Dinama:
- U svakom slučaju, igrat ćemo efikasnije. Pobijeđivat ćemo, ali i igrati jedan lijep nogomet.