Komentari 30

Jurić opet zaustavio Juventus! Ronaldo postavio novi rekord

1

Ivan Jurić ponovno je otkinuo bodove Juventusu! U svom trećem povratku na klupu Genoe izborio je 1:1 na gostovanju kod aktualnog prvaka. Domaćine je u vodstvo doveo Ronaldo koji je postavio novi rekord, a bod Jurićevoj momčadi donio je Bessa.

Iako se spominjalo kako će zbog izostanka Chiellinija i Khedire Mario Mandžukić ponijeti kapetansku vrpcu, ona je ipak pripala prošlogodišnjem kapetanu Milanu, povratniku Bonucciju.

Prvu priliku na utakmici imala je stara dama u 14. minuti kada je Ronaldopogodio vratnicu s par metara, a zatim sasvim promašio okvir gola.

No, samo četiri minute kasnije doveo je Juventus u vodstvo pogodivši nakon odbijanca. Portugalcu je ovo bio 400. gol zabijen u Ligama petice u karijeri čime je postao prvi igrač s ovim učinkom u povijesti europskog nogometa!

Bila je to praktično posljednja akcija u šesnaestercu gostiju koji su u 67. naplatili indiferentnost domaćina i iz prve prave prilike došli do iznenadnog poravnanja preko Besse !

Gubitak prednosti razbudio je Juventus koji je zaredao prilike preko Ronalda i Dybale, a u 80. minuti zaprijetio je i dotad sasvim nevidljivi Mandžukić kojeg je zatim Allegri zamijenio Bernardeschijem. Ranije je uveo i Douglasa Costu koji je odradio četiri utakmice suspenzije zbog pljuvanja Di Francesca.

Genoa se do kraja susreta uspješno branila i odoljevala mnogobrojnim pokušajima bijelo-crnih koji su se na kraju morali pomiriti s prvim gubitkom bodova u ovoj sezoni.