Komentari 30

Juve dobio Milan: Marchisio ga s dva gola gurno na začelje...

8

Nogometaši Juventusa pobijedili su potpuno zasluženo Milan s 2-0 u derbiju 6. kola talijanske Serije A odigranom u Torinu. Marchisio je zabio u 87. i sučevoj nadoknadi

Juventus je uputio 19 udaraca prema golu Milana, 7 u okvir, dok je Milan samo četiri puta zapucao prema suparničkom golu, a samo jednom u okvir gola. Već i ovaj podatak pokazuje koliko je Juve bio bolji u ovom ogledu, u kojem je po prvi puta protiv svog dugogodišnjeg kluba Milana zaigrao Andrea Pirlo, ljetošnje pojačanje Juventusa.

Svejedno, ''stara dama'' je do prvog pogotka na utakmici stigla tek u 87. minuti. Bio je to dosta sretan ''fliper'' gol kojeg je postigao Claudio Marchisio, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade isti igrač poentirao i za konačnih 2-0, uz vrlo lošu reakciju vratara Milana Abbiatija koji je ispustio loptu.

Dodajmo još da je u 89. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Milanov ganski veznjak Kevin-Prince Boateng.

Juventusu je ovo druga pobjeda u međusobnim ogledima protiv Milana u prvenstvu u zadnjih pet ogleda. Milan je u tom periodu slavio tri puta.

Ovom pobjedom je Juventus skočio na prvo mjesto na ljestvici s 11 bodova, koliko ima i Udinese na drugom mjestu. Milan zauzima tek 15. mjesto s 5 bodova.