Komentari 396

Senzacija u Torinu: Ajax slavio, Nizozemci su u polufinalu LP-a

1

Ajax je u Torinu slavio 2-1. Iako je goste iz Nizozemske u 28. minuti načeo Ronaldo, brzo su se vratili golom van de Beeka, a u 76. minuti kapetan Ajaxa De Ligt odveo je momčad u polufinale

Ajax je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka svladao Juventus u Torinu 2-1 i prošao u polufinale Lige prvaka!

U prvom poluvremenu momčadi su djelovale podjednake, a kao i u prvom susretu, Cristiano Ronaldo iskoristio je trenutak nepažnje, iskrao se, i onda sam samcat dočekao loptu i zabio gol u 28. minuti! Ipak, sreća za Juve bila je kratkog vijeka jer je van de Beek već šest minuta kasnije izjednačio.

Na predah su momčadi otišle s tih 1-1, a u nastavku - atomski nogomet Ajaxa! Čudesno su igrali Nizozemci... Prvo je u dva navrata spasio Szczesny, a onda je Pjanić sa Ziyechove noge 'skinuo' Tadićev ubačaj... No ipak, nešto je moralo završiti u mreži!

U 67. minuti Schöne je ubacio, a De Ligt je bio najviši i 2-1! Senzacija u Torinu!

Nastavili su Nizozemci stiskati, Allegri je radio promjene, pokušavao doći do preokreta, no jednostavno - Ajax je bio bolja momčad. Prijetili su još Ziyech, Neres, Tadić, jedan gol je i poništen, no od prednosti 3-1 ipak nije bilo ništa.

Prva utakmica u Amsterdamu završila je 1-1, a Ajax će ići na boljeg iz susreta City - Tottenham. U prvom susretu Spursi su na domaćem terenu bili bolji 1-0.