Komentari 2

Kahn: Borrusia bi ispadanjem iz Lige prvaka imala prednost

1

Borussia ima sve što je potrebno da i ove godine bude ozbiljan konkurent za naslov. Činilo se da će Bayern lako osvojiti ligu, no vratili su "žute" u igru, rekao je Kahn...

U intervjuu za njemački dnevnik Bild legendarni bivši golman Bayerna i njemačke nogometne reprezentacije Oliver Kahn iznio je svoja razmišljanja o borbi za naslov u Bundesligi.

Nakon domaćeg poraza na startu od Borussije Mönchengladbach (1-0) Bayern je dobio sedam od osam prvenstvenih susreta uz nevjerojatnu gol-razliku 25-0 i stvorio pet bodova prednosti ispred ostalih rivala.

Tada se činilo da će Bavarci ove sezone prohujati do naslova njemačkog prvaka, ali momčad Juppa Heynckesa je izgubila tri od pet posljednjih susreta, a između ostalog izgubila je kod kuće od aktualnog prvaka Borussije 1-0. Tako je Bayern pao s prvog na treće mjesto na ljestvici s bodom zaostatka za dvije Borussije, onom iz Dortmunda i Mönchengladbacha.

- Borussia Dortmund ima sve što je potrebno da i ove godine bude ozbiljan konkurent za naslov. Činilo se da će Bayern osvojiti ligu lako prije dva tjedna, ali sada su Borussiji pomogli da se vrati u utrku – komentirao je Kahn, koji smatra da bi velika prednost Borussije moglo biti eventualno ispadanje iz europskih natjecanja.

Naime, njemački je prvak trenutno u najlošijoj poziciji u skupini F Lige prvaka s 4 osvojena boda. U posljednjem 6. kolu sada moraju pobijediti Marseille da bi izborili barem treće mjesto i nastavak natjecanja u Europa ligi.

- Dortmund će imati veliku prednost ako ispadne iz europskih natjecanja i ako će se moći usredotočiti isključivo na Bundesligu. To bi moglo značiti da Bayern neće osvojiti naslov tako lako kako su mnogi predviđali ne tako davno – dodao je popularni "Titan".