Komentari 47

Kakav debakl Danaca! Armenci su im utrpali čak četiri komada

3

Armenija je u kvalifikacijskoj utakmici za SP 2014. godine razbila Dansku u skupini B. U Kopenhagenu je bilo pomalo nestvarnih 0-4. Danci su se propisno osramotili...

Nogometaši Danske priredili su domaćim navijačima pravi šok. Ili bolje rečeno, sramotu. U Kopenhagenu im je lekciju iz nogometa održala Armenija. Gosti su slavili 0-4 i uništili snove Danskoj o mogućem drugom mjestu u skupini B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

Danska je uoči utakmice protiv Armenije bila na četvrtom mjestu sa šest bodova, četiri manje od Bugarske na drugom mjestu i jedan manje od Češke koja je treća. Bila je ovo šansa da se Danska približi Bugarskoj i Češkoj. No Danci su doživjeli pravi debakl.

Već nakon sat vremena igre na semaforu je bilo 0-3. Movsisyan je zabio već u prvoj minuti utakmice. Danska se još nije oporavila od šoka, a u 19. je već bilo 0-2 (Özbiliz). Movsisyan u 59. zabija svoj drugi gol na utakmici za pomalo nestvarnih 0-3. A ako je to bilo nestvarno, što je tek onda 82. minuta i 0-4? Mkhitaryan je bio strijelac za debakl Danske i jednu od najvećih pobjeda Armenije u povijesti...

Ibra uz dva gola riješio Farske Otoke

Švedska je u skupini C ugostila Farske Otoke i nije, poput Danske, dopustila iznenađenje. Zlatan Ibrahimović zabio je u 35. i 82. minuti. Drugi njegov gol bio je iz penala, a Švedska je dobila 2-0.