Komentari 38

Kako je Hajduk potopio Rijeku: Pogledajte sjajan prodor Biuka i novi gol džokera Nikole Kalinića

Fenjeraš HNL-a nije uspio šokirati bijele s novim trenerom pred oko 15.000 gledatelja. Biuk je zabio premijerni gol u HNL-u ove sezone, a jedan je dodao Kalinić koji je počeo kao rezerva

Dugo je Rijeka odolijevala napadima Hajduka na Poljudu, ali sredinom drugog poluvremena primila je dva gola i nastavila katastrofalan niz u HNL-u. Bijeli su u premijeri novog trenera Mislava Karoglana pobijedili 2-0 i ostavili sastav Sersea Cosmija na samom začelju s pet bodova iz devet utakmica.

POGLEDAJTE VIDEO: Atmosfera uoči Hajduk - Villarreal

Hajduk - Villareal: igrači izlaze na teren 01:03

Stipe Biuk donio je veselje za oko 15.000 navijača koji su potegnuli do Poljuda u 66. minuti. Krasno je prošao po lijevoj strani, prevario Niku Galešića i pogodio suprotnu malu mrežicu.

Zaostala utakmica 2. kola SuperSport HNL-a između Hajduk i Rijeka

Mladom napadaču Hajduka to je ovosezonski prvijenac u HNL-u. Zabio je i Villarrealu u Španjolskoj, a u 56. seniorskom nastupu za "majstora s mora" to mu je šesti gol.

Deset minuta poslije proradila je kombinacija na drugoj strani. Marko Livaja asistirao je Nikoli Kaliniću, koji je ušao u igru 20 minuta prije umjesto Jana Mlakara, a bivši reprezentativni napadač fino pogodio suprotni kut.

Kalinić je kao zamjena zabio i u prošloj utakmici u Splitu protiv Slaven Belupa, i to dvaput, a ovim golom nametnuo se Karoglanu kao rješenje za početnu postavu. To su mu sva tri gola ove sezone, a od povratka u Split ima ih sedam.

Prijenosi HNL-a vraćaju se na HRT nakon punih 11 godina!

Što se Livaje tiče, on je treći strijelac lige s četiri gola, koliko ima i bivši hajdukovac Ante Erceg u Istri, a Marku je to četvrta asistencija. Najviše ih ima Mislav Oršić (pet), koji je i najbolji strijelac prvenstva sa šest golova.

Golove Stipe Biuka i Nikole Kalinića Rijeci možete pogledati OVDJE.