Komentari 37

Kamikaza Lloris: Šveđanima je poklonio gol s centra za slavlje

1

Dok se čekalo da sudac Atkinson odsvira kraj, jednu je loptu ispred svog kaznenog prostora krenuo 'počistiti' gostujući kapetan, golman Hugo Lloris. I sve je upropastio Francuzima...

Švedska je iznenađujuće dobila Francusku 2-1 u Stockholmu i tako zagospodarila skupinom A u kvalifikacijama za Mundijal 2018. u Rusiji.

Iako su gosti poveli prekrasnim golom Oliviera Girouda u 37. minuti, domaći su se brzo vratili golom Durmaza šest minuta kasnije.

Bila je to utakmica gdje su Francuzi bili ponešto bolji, no remi je djelovao kao najrealniji ishod, sve do 92. minute.

I umjesto da ispuca bez previše pametovanja, on je krenuo u neku vrstu solo prodora pa loše udario po lopti koja je nekako došla do centra.

Budući da je bio daleko od svog gola, domaći ofenzivac Ola Toivonen precizno je opalio gotovo s centra i pogodio nebranjen gol za erupciju oduševljenja na Friends Areni u 93. minuti utakmice.

Pa, dragi Hugo, što ti bi? Poput kamikaze je zakomplicirao život svojoj reprezentaciji.

GOLČINA GIROUDA

Nizozemska je razbila Luksemburg 5-0, a Bjelorusija pobijedila Bugarsku 2-1 u preostalim utakmicama ove grupe.

Bosna i Hercegovina i Grčka odigrali su bez golova u utakmici sa sedam žutih kartona. Nije se gledao naročito kvalitetan nogomet, bilo je dosta tehničkih pogrešaka i tako je BiH ostala na trećem mjestu, bod iza Grka.

Prva je Belgija s četiri boda više od Grčke. Oni su večeras pobijedili Estoniju 2-0 u Tallinnu.

Najveći šok doživjela je Mađarska koja je izgubila, vjerovali ili ne, od Andore. Završilo je 1-0 za gotovo amatersku momčad golom Rebesa. Prva im je to pobjeda u službenim utakmicama od kvalifikacija za SP 2006. kada su dobili Makedoniju 1:0.

Švicarci su stopostotni učinak u skupini B nastavili slavljem 2:0 kod Farskih Otoka golovima Xhake i Shaqirija. Problema nije imao ni njihov prvi pratitelj Portugal koji je na krilima Cristiana Ronalda slavio 3:0 kod Latvije. Najbolji nogometaš današnjice dva je gola zabio glavom, a za treći asistirao Silvi.