Kardašević osvojila dva zlata i postavila dva svjetska rekorda, Hrvatska najbolja u Beogradu

5

Sav trud, rad i veliko odricanje se isplatilo. Još uvijek sam preplavljena emocijama jer je za mene ovo bilo najuspješnije Svjetsko prvenstvo do sada, rekla je Mirela Kardašević

Najbolja hrvatska roniteljica Mirela Kardašević je na Svjetskom bazenskom prvenstvu u ronjenju na dah od 10. do 16. lipnja u Beogradu postavila dva nova svjetska rekorda, osvojila dvije zlatne medalje te jednu srebrnu, a uz nju zlatne medalje su osvojili Vanja Peleš i Budimir Šobar te broncu Boris Milošić.

POGLEDAJTE VIDEO: Mirela Kardašević

Prvog dana Svjetskog prvenstva Kardašević je nastupila u disciplini DNF (dinamika bez peraja) gdje je preronila 201 m što je bio svjetski rekord, međutim poljska je predstavnica srušila taj rekord i uzela zlatnu medalju. U disciplini DYNB (dinamika s bifin perajama) Kardašević je osvojila zlatnu medalju i postavila novi svjetski rekord preronivši 250 m. U posljednjoj disciplini, DYN (dinamika s monoperajom) preronila je 275 m što joj je donijelo još jedno zlato i još jedan svjetski rekord.

- Konkurencija je bila vrlo jaka, najjača do sada, tako da su ova postignuće izrazito velika. Sav trud, rad i veliko odricanje se isplatilo. Još uvijek sam preplavljena emocijama jer je za mene ovo bilo najuspješnije Svjetsko prvenstvo do sada. Ovaj uspjeh je odraz upornosti, zdrave motivacije i velikog odricanja. Ne bih ovo postigla bez svoje obitelji i svojih sinova, trenera Ivana Drviša, kluba DPS i Slavena Ćubrića. Svaki uspjeh je timski uspjeh i zato im svima hvala -  rekla je Mirela Kardašević.

Hrvatska reprezentacija je najuspješnija u Beogradu. Hrvati su osvojili šest medalja na prvenstvu od kojih su tri zlata, dva srebra i jedna bronca. Vanja Peleš je srebrni u dinamici bez peraja s preronjenih 226 m, Budimir Šobar zlatni u statici s devet minuta i 12 sekundi i Boris Milošić brončani u statici s osam minuta i dvije sekunde.

Mirelu sada očekuje kratki odmor i nakon toga kreću pripreme za dubinsku sezonu i Svjetsko dubinsko prvenstvo u listopadu.