Komentari 108

Kauboji lako pomeli 'samuraje'! Uvjerljiva pobjeda s pola snage

8

Kauboji su uvjerljivo prošli i drugu stepenicu na Svjetskom prvenstvu. S pola snage srušili su japanske samuraje 35-27 koji su otpor pružili samo početkom prvog dijela. Najbolji kod nas bio je Horvat zabivši 8 golova...

Oprezan ulazak u utakmicu bez podcjenjivanja i lagani golovi bez previše stresa donijeli su Hrvatskoj još jednu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Većina igrača dobila je priliku pokazati što zna, a naročito oni mlađi. Prednost je mogla biti još i veća da nije došlo do opuštanja krajem utakmice, no bitno je da je pobjeda bez previše stresa upisana u knjige, za razliku od one protiv Islanda.

Japanci su solidan otpor pružali na početku utakmice, imali smo dosta problema s njihovom brzinom, ali onda je Marin Šego spustio roletu na svome golu i omogućio nam brdo lakih golova i stvaranje prednosti.

Na poluvrijeme smo otišli sa plus pet, a onda smo u drugom dijelu dodali gasa i osigurali si mirnu završnicu. No ono što brine je velik broj izgubljenih lopti što nam se ne smije događati u velikim utakmicama. Takve poklone će ekipa poput Španjolske neumoljivo kažnjavati.

Sjajan je kod Kauboja bio Zlatko Horvat koji kao da proživljava novu igračku mladost. Trčao je Zlaja neumorno kontre, skakao s krila iz mrtvih kuteva i sve živo pogađao. Na kraju se broj golova popeo do osam, čime je zasluženo dobio nagradu za igrača utakmice. Haubica Luke Stepančića i protiv Japanaca je bila zagrijana, Luka je utrpao pet komada, dok su mladi David Mandić i Manuel Štrlek dodali po četiri gola. Kod Japanaca je najbolji bio Tokuda sa šest golova.

Treba pohvaliti i fantastične golmane koji su izludili japanske samuraje. Marin Šego je u prvom poluvremenu obranio devet lopti, dok je Stevanović odnio "pobjedu" u drugom poluvremenu obranivši 12 puta. Lino Červar je od igrača samo poštedio Luku Cindrića, dok su svi ostali odradili svoje minute.

Napravili smo ono što se priželjkivao, odradili utakmice bez previše stresa i s minimalnom potrošnjom snage. To je jako bitno jer nas već u ponedjeljak očekuje još jedna utakmica, utakmica trećeg kola protiv Makedonaca koji su kao i mi, na stopostotnom učinku. Čvrsta jako momčad koja je i ovo natjecanje predvođena neuništivim Kirilom Lazarovom.

Bit će to utakmica puno teža od ove protiv Japanaca, ali ako Kauboji uđu s takvim pristupom kao danas, Makedonci nemaju šanse. Utakmica se igra u 18 sati...