Kiks Milana protiv Livorna pred svojim navijačima

1

Hrvatski reprezentativac Dario Knežević odlično je dirigirao obranom Livorna koja je najzaslužnija za bod protiv europskog prvaka Milana

U zaostalom susretu 16. kola Serie A, Milan na svom terenu nije uspio pobijediti Livorno- Završilo je 1-1, uz novu ozljedu Ronalda. A trebala su im tri boda kako bi na ljestvici preskočili Fiorentinu i izbili na mjesto koje vodi u kvalifikacije za LP.
Milan je u ovom susretu nastupio bez ozlijeđenog Kake kojeg je pokušao zamjeniti Gourcuff, dok su Ronaldo i Inzaghi bili na klupi, kao i Dario Šimić, koji ponovno nije odigrao ni minute...
Premda su crveno-crni dominirali tijekom svih 90 minuta, gosti su ipak poveli. U 50. minuti strijelac je bio Nico Pulzetti. Sedam minuta kasnije Ancelotti u igru ubacuje Ronalda i Inzaghija umjesto Paloschija i Gilardina, a već u 61. iz jedanaesterca Pirlo izjednačuje na 1-1.
No, minutu ranije ponovo se ozlijedio Ronaldo, nakon svega tri minute igre, a zamijenio ga je Serginho. Uslijedili su žestoki napadi Milana, ali je obrana Livorna na čelu s Darijom Kneževićem izdržala do kraja 5. minute sudačke nadoknade. Gosti su igrali u formaciji s tri braniča, a najzahtjevniju poziciju libera bez greške je odigrao Knežević.
Statistika na kraju susreta dovoljno govori o dominaciji Milana. 70 posto posjeda lopte, omjer udaraca iz kuta 10-0, te 21 u odnosu na 10 udaraca na gol ipak nije bilo dovoljno za tri boda...

SERIA A, 16. kolo: Milan - Livorno 1-1 (Pirlo 61-11m / Pulzetti 50)