Komentari 21

Konjuh spasila osam meč-lopti pa ipak izgubila od Wozniacki

1

Gubila je 5-2 u trećem setu i pri 5-4 Wozniacki je imala 40-0 na servisu, ali Konjuh se nije predavala. Došla je na 5-5 u trećem setu u Dohi, no Dankinja je na kraju ipak odnijela pobjedu

Nevjerojatan meč odigrala je mlada hrvatska tenisačica Ana Konjuh na startu glavnog turnira WTA-turnira u Dohi protiv nekadašnje prve tenisačice svijeta Caroline Wozniacki. Osvojila je prvi set, izgubila drugi pa nadoknadila 2-5 u trećem setu, spasila pritom osam meč-lopti Dankinje, no na kraju je ipak izgubila nakon dva sata i 37 minuta rezultatom 6-4, 3-6, 5-7.

Odličnu igru prikazala je Dubrovkinja koja se u glavni ždrijeb katarskog turnira probila kroz kvalifikacije. Povela je 3-0 uz dva breaka u prvom setu, Wozniacki se vratila na 4-4, no Ana je odmah uzvratila i povela 6-4. Drugi set presudio je samo jedan izgubljeni servis, i to hrvatske tenisačice na samom početku.

Treći set ponudio je pravu dramu. No nije se tako činilo ispočetka. Wozniacki je, naime, imala dva breaka prednosti i vodstvo 5-2. Ali Ana kao da je čekala ponor da napokon proigra. Počela je sjajno pogađati forhendom, spasila jednu meč-loptu na servisu protivnice i vratila jedan, potom i drugi break. Wozniacki je imala 40-0, ali Konjuh je spasila još četiri meč-lopte i došla na 5-5.

Nažalost, silna energija koju je potrošila na hvatanje zaostatka kao da je omela koncentraciju Konjuh pri servisu za osiguranje tie-breaka jer je poslala nekoliko lopti u aut i izgubila servis bez osvojenog poena. Wozniacki je i treći put servirala za meč i ponovno se mučila, Ana se nije predavala i spasila je nove tri meč-lopte, ali ne i četvrtu, ukupno devetu za pobjedu Dankinje.

Konjuh je bila premoćna u izravnim poenima (62-24), ali pobjede su je stajale silne neprisiljene pogreške (62-24). Ipak, probijanjem kroz kvalifikacije napredovat će na WTA-ljestvici sljedećeg ponedjeljka s 80. na 72. mjesto. Druga hrvatska predstavnica u Dohi Donna Vekić, koja je prošla u drugo kolo, u utorak igra protiv osme nositeljice, Španjolke Carle Suárez Navarro.