Komentari 78

Košarkaši Cedevite razbili C. zvezdu u Draženovu domu...

1

Ovom pobjedom Cedevita je natjecanje u drugom krugu Eurolige završila s četiri pobjede i 10 poraza, dok je Crvena zvezda i prije ovog susreta bila sigurna na četvrtom mjestu

Košarkaši Cedevite u svom su posljednjem ovosezonskom nastupu u Euroligi, u dvoboju 14. kola skupine E TOP-a 16 u KC "Dražen Petrović" uvjerljvo svladali Crvenu zvezdu sa 83-62 (29-12, 23-19, 16-14, 15-17).

Ovom pobjedom Cedevita je natjecanje u drugom krugu Eurolige završila s četiri pobjede i 10 poraza, dok je Crvena zvezda i prije ovog susreta bila sigurna na četvrtom mjestu, te je osigurala plasman u četvrtfinale s omjerom 7-7. Suparnik Beograđana u četvrtfinalu bit će pobjednik skupine F CSKA iz Moskve.

Iako je prihod od prodaje ulaznica Cedevita odlučila uplatiti za obnovu vukovarskog vodotornja, u KC "Dražen Petrović" došlo je samo 1500 gledatelja.

Cedevita je u utakmicu ušla mnogo motiviranije i već je u prvoj četvrtini ostvarila veliku prednost. Sjajno je igrače hrvatskog prvaka služio dalekometni šut, prvenstveno Jacoba Pullena koji je ubacio 11 koševa u prvih 10 minuta, te se na prvi odmor otišlo s rezultatom 29-12.

Rezultat je nastavio rasti i u drugoj četvrtini, sve do 25 razlike (39-14) u 13. minuti kada se Crvena zvezda ipak uspjela stabilizirati. No, najbliže što je srpski sastav uspio stići bilo je 16 razlike (43-27). Drugo poluvrijeme bilo je tek odrađivanje posla.

Pullen je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Cedevite, a Vladimir Štimac sa 16 poena kod Crvene zvezde.

Cedevita i Crvena zvezda ove su se sezone ukupno susreli šest puta, te je svaki sastav ostvario po tri pobjede. Uz 1-1 u TOP-u 16 Eurolige, ostvarili su omjer 2-2 u regionalnoj ABA ligi. No, Cedevita je obje svoje pobjede ostvarila u ligaškom dijelu natjecanja, dok je Crvena zvezda pobijedila u daleko važnijim ogledima u polufinalu doigravanja, a ti su uspjesi beogradskom sastavu osigurali nastup u Euroligi i sljedeće sezone.