Komentari 26

Auba dotukao Valenciju, Pedro za remi Chelseaja i Eintrachta

6

U prvim polufinalnim susretima Europske lige Arsenal je na domaćem terenu bio bolji od Valencije (3-1), dok je Eintracht u Frankfurtu remizirao s Chelseajem (1-1) za kojeg je Mateo Kovačić igrao od 82. minute

U prvoj polufinalnoj utakmici Europske lige Eintracht iz Frankfurta je na svom terenu odigrao 1-1 (1-1) protiv Chelseaja, dok je Arsenal u Londonu svladao Valenciju sa 3-1 (2-1).

Europa League Semi Final First Leg - Eintracht Frankfurt v Chelsea

U Frankfurtu je Eintracht poveo u 23. minuti golom Jovića koji je odlično pucao glavom sa 15-ak metara nakon ubacivanja Kostića, da bi na konačnih 1-1 poravnao Pedro pred sam odlazak na odmor u 45. minuti, a asistirao mu je Loftus-Cheek. Ante Rebić nije imao pravo nastupa za Eintracht zbog žutih kartona, dok je Mateo Kovačić igrao za Chelsea od 82. minute.

U Londonu je povela Valencia golom Diakhabiyja u 11. minuti koji je s jednog metra glavom poslao loptu u mrežu iz gužve koja se stvorila nakon kornera, no već do odmora Arsenal je preokrenuo s dva gola Lacazettea koji su bili posljedica pogrešaka gostujuće obrane.

Europa League Semi Final First Leg - Arsenal v Valencia

U 18. minuti upravo je Lacazette započeo akciju uposlivši Aubameyanga koji je izigrao čitavu obranu Valencije i vratio nečuvanom Lacazetteu koji je sa 16 metara pogodio prazan gol, a u 25. minuti vratar Neto vrlo slabo reagirao na udarac glavom Lacazettea i lopta mu je pobjegla preko gol-linije. Konačnih 3-1 postavio je Aubameyang u 90. minuti iz neposredne blizine nakon lijepog ubacivanja Kolašinca.

Uzvratne utakmice igrat će se za tjedan dana u Londonu, odnosno Valenciji, a pobjednici će se susresti u finalu 29. svibnja u Bakuu.

Arsenal - Valencia 3-1
11' Diakhaby (0-1), 18' Lacazette (1-1), 26' Lacazette (2-1), 90'+1' Aubameyang (3-1)

90' Kraj je utakmice u Londonu, a Arsenal je nakon početnog zaostatka došao do velike pobjede.
90'+1' GOL ARSENAL! Zaboravljen je ostao Aubameyang na drugoj stativi i napadač Arsenala poslao je top u gol za veliku pobjedu.
67' U drugom poluvremenu u posjedu dominira Arsenal. Pletu mrežu oko šesnaesterca gostiju, a najveću je priliku promašio Lacazette koji je s dva metra dva puta napucao loptu u Neta.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
45' Poluvrijeme je na Emiratesu, a Arsenal nakon prvog poluvremena zasluženo vodi.
26' GOL ARSENAL! Ostao je zaboravljen Lacazette u šesnaestercu i zabio glavom za preokret domaćih!
18' GOL ARSENAL! Projurio je Aubameyang kao brzi vlak kroz obranu gostiju i sve namjestioza Lacazettea koji je samo gurnuo loptu u gol. za izjednačenje
11' GOL VALENCIA! Neoprezna je bila obrana Arsenala nakon kornera, zaboravljen je u šesnaestercu ostao Diakhaby i glavom zabio za rano vodstvo Valencije!
8' Velika prilika za goste! Nakon slobodnjaka zavrnuli su loptu na pet metara, a tamo je Rodrigo s pet metara prebacio cijeli gol. Imali su sreće igrači Arsenala jer su gosti mogli do ranog vodstva.
1' Počela je utakmica na Emiratesu. Prvi su s centra krenuli domaći.

SASTAVI
Arsenal (4-2-3-1)
Cech - Mustafi, Sokratis, Koscielny (c), Kolašinac - Guendouzi, Xhaka - Maitland-Niles, Özil, Aubameyang - Lacazette

Valencia (5-4-1)
Neto - Piccini, Garay, Gabriel, Diakhaby, Gaya - Soler, Parejo (c), Roncaglia, Guedes - Rodrigo

Eintracht - Chelsea 1-1
23' Jović (1-0), 45' Pedro (1-1)

90' Kraj je utakmice u Frankfurtu. Chelsea je nakon velike dominacije stigao do povoljog rezultata za uzvrat u Londonu.
59' Opalio je David Luiz s dvadesetak metara iz slobodnog udarca i uzdrmao prečku. Lopta se odbila u gol aut, a navijači domaćih mogu odahnuti.
45' Nakon prvog dijela obje su momčadi zabile po gol. Čeka nas uzbudljivi nastavak utakmice nakon 15 minuta odmora.
45' GOL CHELSEA! Pedro jje dobio loptu na četrnaestak metara od gola od Loftus-Cheeka i odlično pogodio lijevom nogom u lijevi Trappov kut za izjednačenje na Commerzbank Areni.
23' GOL EINTRACHT! Ubacio je Kostić s lijeve strane, a Jović efektno glavom s penala gađa lijevi kut Kepinog gola i zabija za vostvo domaćih!
11' Prvih deset minuta prošlo je bez većih prilika, igra se uglavnom dovija na sredini terena.
1' Počela je utakmica na Commerzbank Areni. Prvi su s centra krenuli gosti.