ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
13 komentara

Kovačić je oduševio Lamparda, asistirao pred novim trenerom

Chelsea i Manchester United igrali su danas prijateljske utakmice u kojima su oba engleska velikana slavila. Posebno se istakla pobjeda Chelsea u kojoj je sjajan bio naš reprezentativac...

St Patrick's v Chelsea - Pre-Season Friendly - Richmond Park Stadium

Dogovorio je transfer u Chelsea prije nego što mu je novi šef formalno bio imenovan, ali Mateo Kovačić odmah je pokazao Franku Lampardu da na njega može računati.

Chelsea je pomeo St. Patrick's Athletic 4-0 (2-0). Prvo je precizan bio Mason Mount već u 14. minuti na asistenciju Kovačića za prvo vodstvo u susretu. Emerson Palmieri zabija gol za 2-0 u prvom dijelu i miran odlazak na odmor. Olivier Giroud je dodao još dva gola u mrežu domaćina za konačnih 4-0.

Manchester United svladao je australski Perth Glory 2-0 (0-0) u gostujućoj prijateljskoj utakmici. Očekivano, United je samljeo svoje rivale. Iako je prvo poluvrijeme bilo bez pogodaka, već pet minuta nakon početka drugog dijela Marcus Rashford zabija za 1-0, a do kraja utakmice prednost Uniteda je povećao James Garner.

Statistički gledano, Perth Glory nije imao niti jedan udarac prema golu u cijelom susretu, dok su ih Englezi imali čak 29, od čega osam u okvir gola. Posjed lopte bio je dvije trećine utakmice na strani Manchestera, a samo ponekad su loptu uspjeli dobiti i domaćini.

Solskjaer je za MUTV  izjavio kako su "male nesuglasice" razlog što Lukaku, Lindelof, Bailly i Grant nisu igrali., no svi bi trebali biti spremni za Leeds u srijedu.

Još jedan engleski velikan igrao je prijateljsku utakmicu. Prvi puta pod trenerskom palicom klupske legende Franka Lamparda na teren je  među prvih 11 kročio i naš reprezentativac Mateo Kovačić.