Komentari 4

“Kralj zemlje” preokretom do 33. uzastopne pobjede

1

Nadal se plasirao se u finale turnira Masters serije u Madridu, nakon maratonskog meča protiv Đokovića dugog četiri sata i dvije minute

Slavio je Nadal rezultatom 3-6, 7-6(5), 7-6(9) i tako došao do 33. uzastopne pobjede na zemljanoj podlozi, 19. ove sezone, te poboljšao svoj ukupni ovosezonski skor na sjajnih 41-3. Nadal je ujedno došao u priliku postati prvi tenisač nakon 1990. godine kojem je uspjelo osvojiti sva tri zemljana Masters 1000 turnira u istoj sezoni, budući da je ranije već slavio na turnirima u Rimu i Monte Carlu. Prvi je set Đoković osvojio sa 6-3 napravivši break u drugom gemu i ne dozvolivši Nadalu niti jednu break-loptu. Svoj je servis tako čvrsto držao sve do 11. gema kada je spasio prvu i jedinu break loptu Nadala u dotadašnjem dijelu meča. U tie breaku je Nadal bio smirenije ruke i slavio je sa 7-5. U trećem setu su oba tenisača gubila svoje početne udarce po jednom. U prednost je došao Đoković u četvrtom gemu povevši 3-1, ali je Nadal već u idućem uzvratio. Do kraja seta nije bilo obrata pa se igrao tie-break u kojem je uslijedila drama. Imao je Đoković dvije meč lopte kod rezultata 6-5 i 7-6 u odlučujućoj igri, ali ih nije iskoristio. Nadal je s druge strane iskoristio svoju drugu i slavio na kraju nakon sjajnog meča prepunog fenomenalnih poena s rezultatom 11-9. Đoković je tako propustio nastupiti i u četvrtom uzastopnom finalu turnira ATP 1000 Masters serije. Podsjetimo, nastupio je u finalima Miamija, Monte Carla i Rima, a u sva je tri poražen. U Miamiju je bolji bio Andy Murray, dok ga je u preostala dva porazio upravo Nadal. Ukupno je ovo bio 18. međusobni meč između Nadala i Đokovića i 14. pobjeda španjolskog tenisača. Protivnik Nadala u finalu bit će pobjednik meča između drugog i petog nositelja, Rogera Federera i Juana Martina del Potra.