Komentari 2

Kup nacija: Egipat je opet obranio naslov pobjednika

1

Gana ima za čime žaliti, jer je imala više prilika u finalu. Najvažniji trenutak zbio se u 85. minuti kad je gol zabio junak Mohamed Nagy Geddo

Nogometaši Egipta osvojili su treći uzastopni naslov prvaka na Afričkom kupu nacija u Angoli. U finalu u Luandi, Egipat je pobijedio Ganu 1-0. Najvažniji trenutak utakmice zbio se u 85. minuti, kada je Mohamed Nagy Geddo postigao pogodak koji je njegovu reprezentaciju upisao u povijest, jer je postala prva koja je osvojila ovaj trofej triput zaredom. Slavili su i 2006. u svojoj zemlji, te 2008. godine baš u Gani. Isto tako, Geddo je imao dvostrukog razloga za slavlje. Kup nacija okončao je kao najbolji strijelac sa 5 golova. Gana ima za čime žaliti, jer je imala više prilika u finalu, prvom između ove dvije reprezentacije u 53 godine. Međutim, nije ih znala iskoristiti, a kazna je stigla u vidu pogotka Gedda, koji je, zanimljivo, ušao u igru tek u 70. minuti utakmice. Na taj način je Geddo bio istinski džoker ''faraona'', jer je ovo bila peta utakmica na prvenstvu u kojoj je ušao u igru kao pričuva. Egipat je najtrofejnija nacija na Kupu nacija, sada sa 7 naslova. Gana je ostala na četiri titule, ali zadnju je osvojila još 1982. godine. Zadnji finale prije ovog igrala je, pak, 1992. godine. Nakon što su Egipćani krajem prošle godine ostali bez nastupa na Svjetskom prvenstvu, izgubili su ''majstoricu'' kvalifikacija od Alžira, obrana naslova na Kupu nacija zasigurno im je zavidala nogometne rane...