Komentari 57

L'Equipe dao desetku Haalandu i bocnuo Gvardiola. Pep otkrio razlog zamjene: 'E, sad ima cilj'

Erling je bio čudesan, ali i svi drugi bili su izvanredni. Pet golova u 60 minuta. Nevjerojatan dečko, ogroman talent, hvalio je trener rekordera Haalanda nakon pet golova Leipzigu

L'Equipe nije poznat kao medij koji olako daje visoke ocjene nogometašima. U povijesti francuskog lista samo je 13 igrača dobilo desetku. Do utorka i pet komada Erlinga Haalanda Leipzigu.

Naravno da nije bilo lako biti protivnik Manchester Cityja na Etihadu. Kad izgubiš 7-0, cijela poražena momčad zaslužuje kritiku. No Francuzi su se posebno dotaknuli hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

"Haaland je uništio svakoga tko mu se našao na putu, a posebno Joška Gvardiola. Navodno je do večeras bio čudesno neprelazan i pouzdan, ali kiborg Haaland pregazio ga je. Zabio je pet golova i Gvardiolu pružio noćnu moru.

Haaland je, uz Lea Messija, jedini nogometaš koji je dvaput zaslužio desetku u L'Equipeu. Prvi ju je put dobio u pobjedi 6-3 nad Unitedom u listopadu. A baš je Messi, uz Luiza Adriana, ostao izjednačen po broju golova na jednoj utakmici Lige prvaka.

Statistika Erlinga Haalanda:

Guardiola: Da je zabio šesti, bilo bi mu dosadno

Pep Guardiola nije mu dozvolio da zabije i šesti. Objasnio je razlog zamjene u 63. minuti. I poprilično je bizaran.

- Da je postigao taj rekord s 22, 23 godine, bilo bi mu dosadno u životu. Sad ima cilj, zato sam napravio zamjenu. Nisam znao za Messija protiv Leverkusena (iako je upravo on vodio Barcelonu u toj utakmici, op.a.). Naravno da želim igračima dati da igraju što je više moguće - kazao je i dodao:

- Erling je bio čudesan, ali i svi drugi bili su izvanredni. Pet golova u 60 minuta. Nevjerojatan dečko, ogroman talent. Moć, mentalitet, on je serijski pobjednik.

Možda nije prestigao Messija i Luiza Adriana, ali mu je za pet komada trebalo najmanje minuta. Messi ih je u pobjedi 7-1 nad Leverkusenom 2012. utrpao za 59,  Luiz Adriano u Šahtarovu razbijanju BATE Borisova 2014. za 54, dok ih je Norvežanin zabio u samo 35 minuta, posljednji u 57. minuti.