Komentari 59

Las Palmas na krilima dvojice Hrvata slavio protiv Osasune

1

Marko Livaja bio je strijelac, a Alen Halilović asistent u efikasnoj pobjedi Las Palmasa nad Osasunom 5-2 u nedjeljnoj utakmici 26. kola Primere. Atlético je uvjerljivo svladao Valenciju 3-0

U 26. kolu nogometnog prvenstva Španjolske u nedjelju je Las Palmas kod kuće protiv Osasune slavio 5-2, a hrvatski napadač Marko Livaja zaslužan je za dva gola.

Las Palmas je poveo golom Jeséa u 7. minuti, a onda je uslijedio preokret. Kenan Kodro, sin poznatog reprezentativca BiH Mehe Kodre, zabija dva gola (31', 37') za Osasunu.

Atraktivan nogomet gledatelji su vidjeli i u nastavku, a Marko Livaja u 55. minuti glavom zabija za 2-2. Livaja si može pripisati zasluge i za treći gol Las Palmasa. Naime, u 70. minuti dao je povratnu loptu u protivnički peterac, a stoper Osasune Unai García se okliznuo i nehotice je pogodio vlastitu mrežu.

U 73. minuti Livaju je zamijenio povremeni hrvatski reprezentativac Alen Halilović. On je tri minute kasnije iz slobodnog udarca dodao Roqueu Mesi, koji je pogodio za 4-2. Svojim drugim golom na utakmici Jesé je u 87. minuti zabio za konačnih 5-2.

Prethodno je Atlético Madrid na svom stadionu svladao Valenciju 3-0. Dvostruki strijelac bio je Antoine Griezmann (10', 83'), a jedan pogodak zabio je Kévin Gameiro (48).

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko, koji je odigrao cijeli susret za Atlético, namjestio je dvije šanse svojim suigračima. U 29. minuti Vrsaljkov centašut nije iskoristio Gameiro, a u 36. minuti loše je glavom pucao Koke.

Sporting Gijón, koji se bori za ostanak, kod kuće je poražen od Deportiva 1-0, a pobjednički gol zabio je Pedro Mosquera (45+1'). Athletic Bilbao u posljednjoj je nedjeljnoj utakmici svladao Málagu istim rezultatom. Jedini strijelac bio je Raúl García u 72. minuti.