Leki crveni, Monacu novi poraz, Nantes remizirao

1

U 18. kolu francuskog Le Championnata nogometaši Valenciennesa ostvarili su tek treću pobjedu. Ove subote su bili bolji 3-1 od Monaca

Prvu utakmicu nakon ozljede koljena Jerko Leko neće pamtiti po dobrome. Naime, u 46. minuti je ušao u igru zamijenivši drugog Hrvata Nikolu Pokrivača, ali je na kraju utakmice nepotrebno zaradio dva žuta kartona te je u 86. minuti morao prisilno napustiti travnjak. U 84. minuti je dobio žuti karton zbog starta na Ducuortiouxu, što je prouzročilo sveopću gužvu na sredini travnjaka. Došlo je do naguravanja većine igrača obje momčadi, a nakon smirivanja tenzija Leko je dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. S obzirom da je Valenciennes u tom trenutku već vodio 3-1, ne može se govoriti da je Leko naškodio svojoj momčadi u rezultatskom smislu, ali je neslavno prošao njegov povratak na teren. Dario Šimić je odigrao svih 90 minuta s pogreškom u ključnom trenutku ogleda. Naime, njegov igrač Pujol je u 58. minuti zabio pogodak za 3-1, čime su šanse Monaca da uzme barem bod u ovoj utakmici pale u vodu. Bordeaux je u gostima osvojio važna tri boda pobijedivši Le Mans 3-1, kao i PSG koji je bio uspješan kod Auxerrea (2-1). Pojedinačno nadmetanje su u utakmici Sochauxa i Caena (2-2) imali Privat i Gomis, a na kraju su obojica utakmicu završili s po dva pogotka.
Hrvatski napadač Ivan Klasnić igrao je do 70. minute na gostovanju kod Rennesa (0-0) u posljednjoj subotnjoj utakmici 18. kola francuskog Le Championnata.