Liga prvaka: Joe Cole zabio zlata vrijedan gol

4

Golom Joe Colea u 29. minuti Chelsea na Stamford Bridgeu u polufinalu Lige prvaka pobijedio 1-0 Liverpool

Utakmica Manchester Uniteda i Milana bila je festival golova, lijepih poteza, individualnih majstorija... Chelseaja i Liverpoola - ni blizu. Prvih 45 minuta gosti nisu niti jednom puknuli na Chelseajev gol, rijetko prelazili polovicu i defenzivnu igru- platili. U 29. minuti Carvalho je sa svoje polovice poslao prizemnu lotpu za Drogbu. Pokraj njega je stajao Agger, pratio ga, no Drogba je uspio centrirati, a na loptu je natrčao Joe Cole i sa pet metara zabio veliki, zlata vrijedan gol. - Ovo mi je prvi gol ove sezone u Europi, dugo sam čekao, ali isplatilo se - rekao je Cole. - Nikad ne otpisujte Chelsea. Prije Barcelone mnogi su nam rekli zbogom, isto je bilo i prije Valencije, a mi smo na korak do finala - dodao je Coleov suigrač Obi Mikel. Trener Liverpoola Rafa Benitez klimao je glavom, mahao rukama, fućkao igračima, no do gola nije uspio doći. Prije dvije godine Chelsea i Liverpool sastali su se također u polufinalu Lige prvaka. Chelsea u 180 minuta nije zabio i ispao. - Za prolaz morate zabiti. Bar jedan - rekao je trener Chelseaja Jose Mourinho.