Liverpool nakon penala ušao u finale Lige prvaka

6

Pepe Reina 'skinuo' je udarce s bijele točke Robbenu i Geremiu, a za Redse su pogodili Zenden, Xabi Alonso, Gerrard i Kuyt

Jose Mourinho računao je na Arjena Robbena i Geremija. Uveo ih je u 98., odnosno 118. minuti da mu budu glavni izvođači penala, no bolje bi bilo da nije. Najprije Nizozemcu, a na kraju i kamerunskom braniču, udarce s bijele točke obranio je golman Reina i prometnuo se u junaka, baš poput Jerzyja Dudeka u Istanbulu 2005. A da je snažni Dirk Kuyt imao samo malo sreće, Liverpoolu ne bi ni trebali penali da izbaci Chelsea. U 59. minuti njegov udarac glavom zaustavila je vratnica. Točno u stotoj gol su mu poništili zbog sumnjivog zaleđa, a minutu prije isteka drugog produžetka stopostotnu mu je šansu obranio Čech! Na kraju mu se sve vratilo, zabio je zadnji penal i odveo Liverpool u finale. Liverpool je igrao neusporedivo bolje nego na Stamford Bridgeu i rano nadoknadio minus iz prve utakmice. Igrala se 22. minuta kad je Mejuto Gonzalez dosudio slobodan udarac za Redse na desnom krilu. Svi su očekivali centaršut, uključujući i Chelseajevu obranu. No Steven Gerrard odigrao je povratnu loptu na vrh šesnaesterca, a tamo je utrčao Agger i zabio za 1-0! Njegov gol omogućio je Redsima strpljivu igru, bez srljanja, igru kakvu Rafael Benitez najviše voli. Stvorili su Redsi hrpu šansu, Chelsea samo jednu-dvije, no na kraju su ipak odlučivali udarci s bijele točke. I Liverpool je uspio, još jednom. Nakon naslova u Istanbulu, “lutrija” im je evo donijela finale u Ateni. Penali su definitivno Benitezova igra. Penali: 1-0 Zenden, Robben-Reina brani, 2-0 Xabi Alonso, 2-1 Lampard, 3-1 Gerrard, Geremi - Reina brani, 4-1 Kuyt