Komentari 27

Ljepotica Modrića! Zvezdaši su ispali u 87., Atleti ipak prošao

1

Kapetan 'vatrenih' Luka Modrić je u dresu Reala lijepim golom završio grupnu fazu LP pobjedom protiv Bruggea (3-1). Manje su sreće imali nogometaši Zvezde koji su promašili penal pa zatim primili gol u 87.

Nogometaši Atletico Madrida zadnji su sudionici osmine finala Lige prvaka nakon što su u 6. kolu skupine D na svom stadionu pobijedili moskovsku Lokomotivu s 2-0, dok je Luka Modrić zabio lijep gol s ruba šesnaesterca u pobjedi Reala u Bruggeu (3-1).

Prošli samo klubovi iz 'petice': Evo tko može na koga u osmini

Španjolci su u Rusiji već u 2. minuti promašili kazneni udarac, no u 17. minuti iz novog penala Joao Felix je doveo Atletico u vodstvo. U 54. minuti Felipe podiže prednost na 2-0 i momčad Diega Simeonea već je mogla slaviti ulazak među 16 najboljih klubova Europe. Vedran Ćorluka je igrao za Ruse do 69. minute.  U drugoj utakmici ove skupine Juventus je slavio u Leverkusenu s 2-0 golovima Ronalda i Higuaina.

Champions League - Group D - Atletico Madrid v Lokomotiv Moscow

U skupini A, PSG je na Parku prinčeva slavio protiv Galatasaraya s 5-0, dok je Real pobijedio kod Club Bruggea s 3-1. Luka Modrić je zabio treći gol za Real u sudačkoj nadoknadi, a Belgijanci su, unatoč porazu, ostali na trećem mjestu i otišli u Europsku ligu.

U skupini B Bayern je u Münchenu pobijedio Tottenham s 3-1, dok je u Pireju Olympiacos golom Arabija iz penala u 88. minuti slavio protiv Crvene Zvezde s 1-0 i osigurao treće mjesto i Europsku ligu. Sanjat će simpatizeri Zvezde taj susret jer je Tomane promašio penal u 43. minuti, a bod im je bio dovoljan za prolaz dalje.

U Münchenu je Ivan Perišić igrao do 88. minute za Bayern, koji je grupnu fazu završio sa svih šest pobjeda. Ždrijeb osmine finala Lige prvaka bit će 16. prosinca u Nyonu.