Komentari 29

"Ljepotica" s Japanom: Italija je gubila 2-0 pa pobijedila 4-3

7

U 82. minuti pri rezultatu 3-3, Talijane je kao uvijek pomazila sreća. Japanci su u istom napadu pogodili stativu i prečku, a onda su dobili gol četiri minute prije kraja

Italija i Japan noćas su odigrali prekrasnu utakmicu u 2. kolu Kupa konfederacija. Talijani su pobijedili 4-3 i plasirali se u polufinale.

A Japanci su ih iznenadili i nakon pola sata igre vodili 2-0. Honda je zabio iz penala, a onda i Kagawa koji se sjajno postavio u kaznenom prostoru, provukao loptu između braniča pa je poluvolejem spremio iza Buffona.

U samo 11 minuta 'azzurri' su preokrenuli. Prije odmora je pogodio De Rossi, a početkom 2. poluvremena autogol je dao Uchida, da bi iz penala zabio Balotelli. Okazaki je izjednačio glavom nakon kornera u Buffonov kut.

A onda drama. Igrala se 82. minuta, Japanci su u istom napadu pogodili stativu i prečku! Talijane je, tko bi to rekao, pomazila sreća, a onda je u četiri minute prije kraja igrač utakmice, Giovinco, nakon lijepe 'malonogometne' akcije zabio u praznu mrežu.

- Nismo zaslužili pobjedu, protiv Meksika jesmo, ali danas nismo. Igrali smo slabo - rekao je vrlo kritični talijanski izbornik Prandelli nakon utakmice.

Prekosutra nas čeka još jedna spektakularna utakmica, u Bahiji će u 21 sat igrati Brazil i Italija!