Komentari 3

Ljubo poražen od Đokovića a u trećem setu bez gema!

1

U trećem se setu igra Ivana Ljubičića potpuno raspala, pa je tako Novak Đoković osvojio set bez izgubljenog gema 6-0 za prolaz u polufinale

Hrvatski tenis je izgubio oba predstavnika na ATP turniru iz serije 500 u Dubaiju. Nakon Marina Čilića, u četvrtfinalu je poražen i Ivan Ljubičić. Bolji od njega bio je Srbin Novak Đoković 2-6, 6-4, 6-0. Podsjećamo, ranije je Čilića, koji je bio postavljen za šestog nositelja, porazio Austrijanac Jürgen Melzer 7-6(8), 7-5.
Na kraju Ljubo može žaliti za pobjedom jer je prvi set protiv drugog nositelja odigrao sjajno, a bio je bolji i veći dio drugog seta, do same završnice. U prvom setu Ljubičić je oduzeo servise Đokoviću u petom i sedmom gemu, te je na kraju poveo s 6-2 nakon samo 33 minute igre. U tom periodu nije ponudio Đokoviću niti jednu break loptu, a potom je u sjajnom ritmu nastavio i u drugom setu. Kod rezultata 3-3 hrvatski je tenisač imao dvije break lopte, koje bi ga da ih je realizirao dovele praktički na rub pobjede, ali se Đoković uspio spasiti. Kod vodstva Đokovića 5-4 hrvatski se tenisač prvi put u meču suočio s poteškoćama na svoj servis, pa je tako Đoković došao do 15-40. Na žalost hrvatskog tenisača realizirao je već prvu i došao do izjednačenja. U trećem se setu igra našeg predstavnika potpuno raspala, pa je tako Đoković osvojio set bez izgubljenog gema 6-0 za konačno slavlje i petu pobjedu nad Ljubičićem u šest međusobnih mečeva.