Komentari 212

'Građani' nanijeli 'redsima' prvi poraz u sezoni i vratili se na -4

9

U zadnjoj utakmici 21. kola engleskog Premiershipa Manchester City je na Etihadu slavio protiv Liverpoola rezultatom 2-1 i tako ponovno zahuktao Premierligu

'Građani' su uspjeli! Pobijedili su Liverpool rezultatom 2-1 i ponovno zahuktali Premierligu! Golove za City zabili su Aguero u 41. minuti i Sane u 72. minuti, dok je za goste zabio Firmino u 64. minuti utakmice.

Od samog je početka City krenuo po tri boda koja su za njih bila 'biti ili ne biti' u ovom susretu. To ih je moglo koštati jer su iz jedne kontre gosti doslovno 'za dlaku' došli do vodstva. Krasan dupli pas odigrali su Salah i Mane, a Sadio Mane je izbio sam pred Edersona i pucao u stativu! Zbunjeni golman Cityja nije shvatio da iza njega loptu pokušava izbiti Stones i bacio se na odbijanac koji je zatim umalo sam skrenuo u gol, no njegova je obrana očistila loptu s crte.

Premier League - Manchester City v Liverpool

Uspjeli su se 'građani' probuditi nakon stresne situacije pred golom, a u 41. minuti su stigli do vodstva. Sergio Agüero iskoristio je slabo postavljanje našeg Dejana Lovrena i majstorski pogodio u bliži kut vratara Alissona. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednosti Cityja.

U nastavku je ponovno dominirao City, ali prvi su zabili gosti. Liverpoolovi bekovi odigrali su odličnu akciju, a zabio je Firmino. Alexander Arnold je odličnu dugu loptu poslao slabijom nogom prema petercu, zaplivao je Sane i u priliku izbacio Robertsona koji volejem daje loptu Firminu. Brazilac nije imao težak posao i glavom je zabio za poravnanje rezultata u 64. minuti utakmice.

Samo sedam minuta kasnije iskupio se Leroy Sane i zabio gol kojim je nanio Liverpoolu prvi ovosezonski poraz. Nakon što je zaboravio Robertsona kod gola Liverpoola, odlično je reagirao Sane i vratio City u vodstvo. Izbacio se na lijevu nogu i pucao ispod bloka Alexandera-Arnolda, a lopta je kirurški precizno odsjela uz lijevu stativu.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko prilika na obje strane, ali rezultat je ostao nepromijenjen. City je uhvatio 'posljednji vlak' za pohod na titulu Premierlige i vratio uzbuđenje u europski nogomet.

Vodeći Liverpool ostao je na 54 boda, a branitelj naslova City vratio se na drugo mjesto s 50, dok je treći Tottenham sa 48.