Komentari 30

Lude kvalifikacije! Mađari ruše nas, čudesni Danci stigli 3-0...

1

Vraćamo se klupskom nogometu i iza sebe ostavljamo kvalifikacije za Euro 2020. godine koje su otvorene spektakularno! Iznenađenja i nevjerojatni preokreti znak da nas čeka itekako uzbudljiv lipanj

Kakve utakmice nam je ponudila posljednja reprezentativna stanka! Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine su tek počele, a utakmice za pamćenje, one s preokretima i iznenađenjima, samo se nižu.

Mađari kao da su pobjedom protiv Hrvatske u Budimpešti raskrčili put prema neočekivanim rezultatima, a na isti dan nam je pomlađena njemačka reprezentacija priredila sjajnu pobjedu kod Nizozemske. Vodila je Njemačka 2-0 pa su se domaćini uspjeli vratiti na 2-2 u drugom poluvremenu, da bi za veliko slavlje Nijemaca zabio 25-godišnji branič i Kramarićev suigrač Nico Schulz.

Kosovo bez poraza 12 utakmica, Talijani dobili najstarijeg strijelca

Nismo odmarali ni u ponedjeljak. Kosovo i Bugarska su remizirali 1-1, a pogled na statistiku i posljednje utakmice ovih reprezentacija otkrivaju nevjerojatan podatak - momčad Kosova nije poražena u zadnjih 12 utakmica! Imaju četiri remija i čak osam pobjeda.

A u utorak navečer uzbuđenja nije nedostajalo skoro ni u jednoj utakmici. Koju ste god odlučili pogledati, niste pogriješili. Grci su se vratili nakon što su do 15. minute gubili 2-0 i uzeli bod Robertu Prosinečkom, Italija je sa 6-0 natrpala Lihtenštajn. OK, možda protivnik i nije nešto atraktivan, ali Talijani imaju tri uzastopne pobjede, a nakon utorka i novog najstarijeg strijelca.

Fabio Quagliarella je pozvan u reprezentaciju nakon gotovo devet godina! Sinoć je dao dva gola iz penala i upisao se u povijest kao najstariji strijelac reprezentacije s 36 godina i 54 dana. Prekinuo je svojim golovima veteran i zanimljiv niz koji je Italija imala do utakmice s Lihtenštajnom - prije njegovih golova Talijani su imali 18 utakmica s različitim strijelcima, a onda je on nanizao dva...

Spektakli u Oslu i Baselu

Spektakl se događao u Oslu. Norveška je vodila 2-0 protiv Švedske, a onda se u sudačkoj nadoknadi spašavala od poraza! Šveđani su nadoknadili zaostatak, a onda u 91. minuti poveli s 3-2 golom Quaisona. Sreća je Norvežanima što je Rocchi utakmicu produžio za sedam minuta jer su u zadnjim sekundama stigli do 3-3 i boda u skandinavskom derbiju! Bio je to zadnji korner na utakmici, ubacio je Odegaard, a Kamara je bio junak koji je svoje sunarodnjake spasio od poraza.

I za kraj - utakmica Švicarske i Danske. I ponovno spektakl u završnici. Švicarska je imala sve u svojim rukama, vodila je 3-0 do 84. minute golovima Freulera, Xhake i Embola, ali onda je uslijedio filmski povratak Danaca. Jorgensen u 84. minuti, Gytkjaer 88. minuti i Dalsgaard u 93. za veliki bod u Baselu!

>>>>>VIDEO POVRATKA DANACA POGLEDAJTE OVDJE<<<<<

Sada se vraćamo klupskom nogometu, uskoro se nastavljaju i europska natjecanja, a nova reprezentativna uzbuđenja su zakazana za lipanj.