Komentari 34

Ludnica na Šubićevcu: Tučnjava Sahitija i Veljače, dva preokreta i privatan parti Marina Jakoliša

Nakon duela uz aut liniju, Šibenikov Suad Sahiti, brat Emira Sahitija, udario je Marija Veljaču s obje ruke u glavu. Na kraju su obojica požutjela. Sjajnu utakmicu odigrali su Jakoliš i Bačelić-Grgić

Nogometaši Šibenika stigli su do prve pobjede u novoj sezoni HNL-a. Na Šubićevcu je pao Hrvatski dragovoljac s nevjerojatnih 6-2 i to nakon obilja akcije i preokreta.

POGLEDAJTE VIDEO: Kako je Dragovoljac slavio ulazak u HNL

Dragovoljac slavi ulazak u Prvu HNL 01:31

Šibenčani su poveli već u prvoj minuti, praktički iz prve akcije. Delić je primio odlično dugo dodavanje Raka pa neobranjivo pogodio za vodstvo domaćina. Prednost je trajala do 34. minute kada je Viduka dobio dobru loptu, prošao po lijevoj strani pa sjajno uposlio Petkovića. 'Desetka' Dragovoljca pogodila je bliži kut za izjednačenje.

Šibenik i Hrvatski dragovoljac susreli se u 5. kolu HNL-a

A onda je uslijedio potpuni show. Nakon duela uz aut liniju, Šibenikov Suad Sahiti, brat Emira Sahitija, udario je Marija Veljaču s obje ruke u glavu. Točnije, s obje šake ga je nekako napola gurnuo, napola udario za što je sudac Pajač obojici dodijelio žuti karton u 44. minuti.

Samo dvije minute kasnije evo Dragovoljca u vodstvu. Ponovno je u centru pažnje bio Viduka koji je poslao odličan centaršut na drugu stativu odakle je Štrkalj glavom pogodio za preokret 'crnih'.

A u nastavku potpuni show, dio drugi. Mario Rosas je u igru uveo Bačelića-Grgića koji je samo sedam minuta po ulasku, u 52. minuti, vratio stvari na početak i sada, pak, Šibeniku donio preokret. Jakoliš je sjajnom dugom loptom proigrao suigrača, a bivši igrač Slaven Belupa zaobišao golmana Šubarića i pogodio za 2-2.

Uslijedio je 'blitzkrieg' 'narančastih' i privatan parti Marina Jakoliša. Prvo je u 58. minuti asistirao Marinu, kojeg je pronašao povratnom loptom, a potom tri minute kasnije i sam zabio na dodavanje Ćurića. Obrana gostiju ispala je kao iz vlaka, a Jakoliš je samo zaobišao golmana Dragovoljca i pogodio za 4-2.

Na 5-2 je povisio Bačelić-Grgić svojim drugim golom na susretu u 86. minuti. Ćurić je prošao čuvara na gol-aut liniji i proigrao Bačelića-Grgića koji se na deset metara od gola krasno riješio protivničkog igrača i pogodio sami kut.

A Šibenčanima ni to nije bilo dosta jer je Jakoliš ponovno odradio većinu posla kada je u 92. minuti prošao po desnoj strani pa opet, slično kao i u prvoj akciji, uposlio Marina. I on je zabio svoj drugi na utakmici za konačnih 6-2.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.

Šibenik je tako u pravoj golijadi stigao do prve prvenstvene pobjede dok je Hrvatski dragovoljac upisao peti poraz u isto toliko utakmica te s nula bodova uvjerljivo drži posljednje mjesto prvenstvene ljestvice.