Lyon osigurao prolaz, Kovačev Monaco uzeo bod protiv PSV-a

Brondby i Rangers odigrali su 1-1, Napoli je pobjedom u Varšavi protiv Legije (4-1) preuzeo vrh ljestvice dok je Eintracht u Pireju svladao Olympiakos s 2-1

U susretu četvrtog kola A skupine Europske lige Lyon je na svom travnjaku pobijedio prašku Spartu sa 3-0 upisavši i četvrtu pobjedu čime je osigurao nastavak natjecanja.

POGLEDAJTE VIDEO: Niko Kovač

Niko Kovač u Monacu 03:25

Lyon je sav posao obavio u nastavku susreta postigavši sva tri gol u posljednjih pola sata. Islam Slimani je zabio prva dva gola (61, 64) za "Lavove", a pobjedu je potvrdio Karl Toko Ekambi u sudačkoj nadoknadi.

U drugom susretu iz ove skupine Brondby i Rangers su odigrali 1-1.

Europa League - Group B - AS Monaco v PSV Eindhoven

Rangers je u prvom poluvremenu imao nekoliko lijepih prilika, no pogodak je postigao domaćin i to u posljednjim trenucima prvog dijela. Josip Radošević je izveo korner, Christian Cappis je pucao, a Leon Balogun loše očistio loptu, pogodivši vlastitu mrežu. Gosti su ipak izjednačili u 77. minuti golom Ianisa Hagija.

Radošević je odigrao cijeli susret za danski sastav, dok Matko Divković nije nastupio. Za Rangers je do 81. minute igrao Borna Barišić.

Na ljestvci vodi Lyon sa 12 bodova, Sparta i Rangers imaju po četiri boda, a Brondby dva boda.

U skupini B Monaco, našeg Nike Kovača i PSV Eindhoven su odigrali 0-0, dok je susret između Real Sociedada i Sturma završio 1-1.

Gosti su poveli u 38. minuti preko Jakoba Jantschera, no u 53. je izjednačio Alexander Sorloth. Na ljestvici vodi Monaco s 8 bodova, Sociedad ima 6, PSV 5, a Sturm jedan bod.

U skupini C Napoli je u Varšavi pobijedio Legiju sa 4-1 preuzevši vrh ljestvice.

Poljski sastav je poveo već u 10. minuti golom Mahira Emrelija i zadražao je vodstvo do pauze. Napoli je u prvom poluvremenu imao daleko više udaraca (12-3) i kornera (6-0), ali u završnici nije bilo konkretnosti.

Legija je već na startu drugog dijela mogla povećati prednosti, no Yuri Ribeiro je pogodio vratnicu.

Napoli je ipak izjednačio u 51. minuti golom Piotra Zielinskog iz kaznenog udarca, a u 75. minuti je Dries Mertens iz novog kaznenog udarca doveo goste u vodstvo. Pet minuta kasnije Lozano je pogodio za 3-1 i time praktički riješio pitanje pobjednika. Konačnih 4-1 postavio je Adam Ounas u sudačkoj nadoknadi.

Napoli vodi na ljestvici sa sedam bodova, Legija ima 6, Leicester 4, a Spartak tri boda.

U skupina D Eintracht je u Pireju pobijedio Olympiakos sa 2-1, a pobjednički gol gosti su zabili u sudačkoj nadoknadi.

Grčki sastav je poveo u 12. minuti golom Youssefa El Arabija, a pet minuta kasnije izjednačio je Daichi Kamada. Kada se već mislilo kako će susret završiti bez pobjednika, Jens Hauge je zabio za pobjedu Eintrachta. Kristijan Jakić je za goste igrao do 78. minute. Večeras se još sastaju Antwerpen i Fenerbahče.

Na ljestvici vodi Eintracht sa deset bodova, Olympiakos ima šest, Fenerbahče dva, a Antwerpen jedan bod.

U prvom susretu 4. kola skupine E Galatasaray i Lokomotiv su odigrali 1-1.

Turci su poveli u samoj završnici prvog dijela, u 43. minuti je zabio Sofiane Feghouli. Izjednačio je Francois Kamano u 73. minuti Tin Jedvaj je igrao cijeli susret za ruski sastav.

Galatasaray vodi s osam bodova, Lazio ima četiri, Marseille tri, a Lokomotiv dva boda.