Komentari 8

Mađarska uvjerljivo svladala Makedoniju, a Island Austriju

7

Mađari su u prvom kolu nastavka natjecanja na Europskom prvenstvu sa šest golova razlike svladali Makedoniju, a s istom gol razlikom Island je bio bolji od Austrije...

U prvoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva u Danskoj, Mađarska je slavila protiv Makedonije rezultatom 31-25 (16-9) te tako osvojila prve bodove u nastavku natjecanja.

Jedan od razloga poraza Makedonaca koje vodi hrvatski stručnjak Ivica Obrvan je i loš dan najboljeg strijelca dosadašnjeg tijeka turnira, Kirila Lazarova koji je utakmicu završio s četiri postignuta gola.

Mađari su već nakon prvog poluvremena praktički osigurali pobjedu otišavši na odmor s prednošću od sedam golova razlike, a ta se prednost u nastavku utakmice i povećavala.

Najefikasniji u redovima Mađarske bio je PSG-ov Gabor Csaszar sa sedam golova iz deset pokušaja, dok je Makedonce predvodio Dejan Pecakovski, član Metalurga Line Červara, koji je zabio pet golova iz sedam pokušaja.

Mađarska je pobjedom trenutno zauzela treće mjesto tablice s tri boda, koje u konačnici vodi u razigravanje za peto mjesto, dok je Makedonija četvrta s osvojena dva boda.

Island je također bio uvjerljiv u svom prvom susretu nastavka natjecanja te je slavio s 33-27 (17-9) protiv Austrije i tako preuzeo treće mjesto od Mađarske koja je pala na četvrto, a Makedonija na peto mjesto. Posljednja je ostala Austrija koja još uvijek nema niti jednog boda.

Gudjon Valur Sigurdsson zabio je sedam golova iz isto toliko pokušaja, a Olafur Gudmundsson je dodao šest. Austrijance je predvodio Konrad Wilczynski sa šest golova.