Komentari 2

Majer asistirao u 'demoliranju' Metza, remi bivših dinamovaca

Novu uvjerljivu pobjedu ostvario je Rennes u francuskom nogometnom prvenstvu svladavši pred svojim navijačima predzadnji Metz sa 6-1 (3-0).

Martin Terrier je načeo goste pogotkom iz kaznenog udarca u 18. minuti. Isti je igrač pogodio mrežu iz igre u 27. minuti. Serhou Guirassy je prvi od svoja tri pogotka postigao u 40. minuti, a na 4-0 je povisio u 54. minuti. Već u 59. minuti Rennes je stigao i do petog gola, asistirao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer, a strijelac je bio Hamari Traore. Guirassy je kompletirao 'hat-trick' u 64. minuti.

Europa Conference League - Group G - Stade Rennes v Mura

Gosti su u 87. minuti uspjeli doći do počasnog pogotka, a strijelac je u 87. minuti bio Louis Mafouta.

Nova šamarčina za Parižane: Monaco uvjerljivo pobijedio

Lovro Majer je bio u početnoj postavi Rennesa, a igrao je do 66. minute.

Rennes je privremeno sa 52 boda zasjeo na drugo mjesto prvenstvene ljestvici na kojoj vodi PSG sa 65 bodova.

Unatoč izrazitoj nadmoći nogometaši RB Leipziga nisu uspjeli doći do pobjede u 27. kolu njemačkog prvenstva, u kojem su ugostili Eintracht iz Frankfurta i odigrali utakmicu bez pogodaka.

Sosa vuče 'švabe' u borbi za ostanak: Nova sjajna asistencija

Domaća momčad je imala 14 udarac od čega je polovica išla unutar okvira, dok Eintracht nijednom nije natjerao vratara Leipziga na intervenciju i imao samo pet pokušaja. Tako je gostujući vratar Kevin Trapp postao junakom dvoboja sa sedam obrana.

Bundesliga - Eintracht Frankfurt v Bayer Leverkusen

U domaćoj momčadi je Joško Gvardiol odigrao cijelu utakmicu na poziciji lijevog stopera, a kod Eintrachta je Kristijan Jakić dobro držao sredinu terena i u završnici dvoboja zaradio žuti karton.

RB Leipzig je privremeno skočio na treće mjesto sa 45 bodova, koliko ih imaju Bayer Leverkusen i Freiburg. Šesti je Hoffenheim sa 44 boda, a Eintracht je na osmom mjestu sa 38 bodova. Ispred Leipziga su Bayern sa 63 boda i Borussia Dortmund sa 56 bodova.

Prekid u Njemačkoj: Navijač pogodio suca čašom u glavu