Komentari 20

"Majka" svih golova u 22. kolu: Suarezov projektil s 30 metara

4

Elche je s Pašalićem u sastavu pobijedio Rayo Vallecano 2-0 u posljednjem ogledu 22. kola Primere. Prvi gol Elchea bio je remek-djelo. Suarezova raketa s 30 metara

Elche je u posljednjoj utakmici 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva pobijedio Rayo Vallecano 2-0. Utakmicu je obilježio nevjerojatan gol koji je zabio urugvajski branič domaće momčadi Damian Suarez.

Lopta je Suarezu u 21. minuti stigla kao naručena. Urugvajac ju je dočekao punom nogom i zabio s 30 metara u rašlje. Elche, za koji je cijelu utakmicu odigrao Mario Pašalić, od prve minute žestoko je navalio na Rayo . U prvih 25 minuta utakmice domaći su imali već 11 udaraca prema golu.

Zanimljivo, samo Real Madrid ima više različitih strijelaca izvan šesnaesterca od Elchea. Kod "kraljeva" je ove sezone sedam različitih igrača zabilo izvan šesnaesterca, a kod Elchea petorica.

Pašalić promašio zicer

Mario Pašalić imao je šansu povećati vodstvo u 63. minuti susreta. Elche je povukao kontru, Pašalić je bio sam na šest metara, ali nekako je uspio glavom promašiti okvir gola. No nije to koštalo domaće.

Priču je sretno završio Gary Rodriguez u 82. minuti utakmice zabivši osam minuta nakon što je ušao u igru za konačnih 2-0.

Elche se s ova tri boda maknuo sa začelja Primere. Sad je na 17. mjestu, posljednjem koje osigurava ostanak u ligi i sljedeće sezone. Real Sociedad drži 12. mjesto, no i njih čeka borba za ostanak.