Man. City razbio trećeligaša, Brentford utrpao sedam golova

Plasman u osminu finala izborio je i Liverpool koji je na gostovanju porazio Norwich City sa 3-0. Za "Redse" su zabili Takumi Minamino (4, 80) i Divock Origi (51). Norwich je u 42. minuti mogao izjednačiti na 1-1, no Christos Tzolis nije realizirao kazneni udarac.

Branitelj naslova engleskog nogometnog Liga kupa Manchester City plasirao se u osminu finala uvjerljivom 6-1 pobjedom protiv trećeligaša Wycombe Wanderersa.

Gosti su poveli u 22. minuti golom Brandona Hanlana, no City se do kraja poluvremena uozbiljio i golovima Kevina De Bruynea (29), Riyada Mahreza (43) i Philipa Fodena (45+1) okrenuo rezultat.

Carabao Cup - Third Round - Manchester City v Wycombe Wanderers

U nastavku susreta engleski prvak je zabio još tri gola, a strijelci su bili Ferran Torres (71), Mahrez (82) i Cole Palmer (88). Inače, za trećeligaša je zaigrao Adebayo Akinfenwa koji je za mnoge najjači nogometaš na svijetu.

Plasman u osminu finala izborio je i Liverpool koji je na gostovanju porazio Norwich City sa 3-0.

Za "Redse" su zabili Takumi Minamino (4, 80) i Divock Origi (51). Norwich je u 42. minuti mogao izjednačiti na 1-1, no Christos Tzolis nije realizirao kazneni udarac.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Brentford koji je deklasirao četvrtoligaša Oldham Athletic sa čak 7-0.

Junak susreta bio je četverostruki strijelac Marcus Forss (3-11 m, 16, 44, 60), a golove su zabili i Yoane Wissa (38, 87) i Raphael Diarra (43-ag).

Norwich City v Liverpool - Carabao Cup - Third Round - Carrow Road

Leeds United je prošao Fulham sa 6-5 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio bez golova.

Queens Park Rangers je također nakon jedanaesteraca pobijedio Everton sa 8-7, nakon što je susret završio 2-2.

QPR je vodio 1-0 i 2-1, ali su gosti oba puta uspjeli izjednačiti, ali im to na koncu nije bilo dovoljno. Za londonski sastav oba gola zabio je Charlie Austin (18, 34), dok su za Everton zabili Lucas Digne (30) i Andros Townsend (47).

Odluka o pobjedniku pala je u osmoj seriji, za domaćine je zabio Jimmy Dunne, dok je Tom Davies bio neprecizan.

Četiri gola zabio je i Jay Rodriguez (50, 60, 62, 77) u 4-1 pobjedi Burnleyja protiv Rochdalea.