Komentari 6

Maria Höfl-Riesch uzela zlato Tini Maze u superkombinaciji

1

Njemačka skijašica Maria Höfl-Riesch nova je svjetska prvakinja u superkombinaciji. U uzbudljivom slalomskom dijelu natjecanja sjajnom je vožnjom nadmašila Slovenku

Nakon spustaškog je dijela kombinacije Maze dijelila prvo mjesto s Austrijankom Annom Fenninger, ali Höfl-Riesch je na petom mjestu imala samo 20 stotinki zaostatka, tako da je bilo jasno da ima itekako velike izglede za najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Njemica je briljantno odskijala slalom, ušla u cilj sa sekundom prednosti pred Austrijankom Nicole Hosp i onda čekala rasplet.

Elisabeth Görgl nije bila dovoljno dobra, Lara Gut i braniteljica naslova Anna Fenninger su popustile pod pritiskom i odustale i ostala je još samo Maze. Ove sezone dominantna Slovenka je imala prednost na prvom prolazu, ali na kraju je ipak zaostala 46 stotinki za 28-godišnjom Njemicom koja je i olimpijska pobjednica u ovoj disciplini.

Za Höfl-Riesch je ovo četvrta medalja sa svjetskih smotri i drugo zlato, nakon slalomskog iz Val d'Iserea prije četiri godine. Maze je, pak, na aktualnom SP-u u Schladmingu već osvojila zlato u super G-u, a s ovim srebrom sada ima pet svjetskih odličja.

Broncu je u današnjoj super-kombinaciji osvojila 29-godišnja Hosp koja je nakon spusta bila tek na devetom mjestu, ali je odličnom slalomskom vožnjom došla do pete medalje u karijeri sa svjetskih prvenstava.

Mlada hrvatska skijašica Andrea Komšić završila je utrku na 31. mjestu s 15.15 sekundi zaostatka.